Hayatınızı Kolaylaştıracak 10 Pratik Bilgi

Evinizde ya da kişisel olarak yaşadığınız problemlerin aslında çok basit çözümleri bulunuyor. Bu pratik bilgiler sayesinde artık günlük problemlerle kolayca baş edebileceksiniz.

Peki günlük pratik bilgiler nelerdir? Kavonoz etiketleri nasıl çıkarılır? Birbirine yapışan bardak nasıl ayrılır? Ayakkabı vurması nasıl engellenir? Bez ayakkabı nasıl temizlenir? Ütünün çamaşırlara yapışması nasıl engellenir? Bu soruların cevaplarını inceleyelim.

Kavonoz etiketleri

Kavonoz etiketleri nasıl çıkarılır?

Kavonozlar mutfağın hayat kurtarıcı malzemeleridir. Bir ürün satın aldığınızda kavonozunu saklamak ve kullanmak isteyebilirsiniz. Ancak onun etiketini çıkardığınızda yapışkan, uğraştıran ancak çıkmayan bir etiket izi oluşacaktır. Bu sinir bozucu durumun çok basit bir çözümü var. Eğer bu yapışkan bölgeye mutfağınızdaki margarini sürerseniz ve sonrasında 10 dakika kadar bekletirseniz yapışkan kolayca çıkacaktır. Böylece kavonozunuzu istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Bardakların birbirine yapışık kalması

Birbirine yapışan bardak nasıl ayrılır?

Mutfakta yer kaplamaması adına bardakları iç içe koyabilirsiniz. Bu yöntem bardakları kolay toplamak ve mutfağa kolay götürmek için de oldukça avantajlıdır. Ancak bardakların birbirine yapışıp kalması ve onları ayıramamak sinir bozucu bir durum. Bu durumun çözümü ise bardakları bir leğenin içerisine yerleştirmek ve üsteki bardağın içine buz koymak. Sonrasında leğenin içine yavaş yavaş sıcak su eklemelisiniz. Kolay bir şekilde bardakların birbirinden ayrıldığını göreceksiniz. Artık bardakları üst üste koyup rahatça mutfağa götürebilirsiniz. Nasıl olsa artık çözümü biliyorsunuz.

Ayakkabı vurması ya da sıkması

Ayakkabı vurması nasıl engellenir?

Yeni alınan ayakkabıların en büyük sıkıntısı ilk giyildiğinde sıkmasıdır. Bu sinir bozucu durum gün boyu rahatsız bir ayakla günü bitirmenize neden olur. Ancak bunun da çok basit bir çözümü bulunuyor. Eğer ayakkabınızı bir gece önce

den buhara tutarsanız ayakkabınız açılacaktır. Bir diğer yöntem de nemli bir bezi ayakkabının içerisine yerleştirmek olacaktır.

Bez ayakkabı temizliği

Bez ayakkabı nasıl temizlenir?

Bez ayakkabı giyenler çok iyi bilir ki onları temizlemek tam bir işkencedir. Silseniz çıkmaz yıkasanız çok uğraştırır. Çamaşır makinesine atsanız ayakkabı sağlam çıkar mı belli değil. Ancak bu durumun çok basit bir çözümü bulunuyor. Eğer bez ayakkabınızı kullanmadığınız bir yastık kılıfına yerleştirir ve bu şekilde çamaşır makinesine atarsanız sonuç mükemmel olacak. Yıkanma sonrasında bez ayakkabınız tertemiz ve hırpalanmamış olacak. Ancak bu durumda yastık kılıfını iyi kapatmalı ve bez ayakkabının dışarı çıkma olasılıklarını yok etmelisiniz. Artık yeni gibi olan ayakkabılarınızı rahat rahat giyebilirsiniz.

Ütünün çamaşırlara yapışması

Ütünün çamaşırlara yapışması nasıl engellenir?

Ütü yaparken en nefret edilen durum çamaşırlara yapışması olacaktır. Bir de o kıyafeti yeni aldıysanız bu durum kabus haline gelebilir. Ancak bu durumun da basit bir çözümü bulunuyor. Eğer elinize temiz bir bez alıp üstüne sirke dökerseniz ve tuzu da ekleyip iyice yedirirseniz bu bezle ütünüze sürebilirsiniz. Ütünün soğuk olmasına dikkat etmelisiniz elbette. Biraz bekledikten sonra ise ütünüzü yapmaya devam edebilirsiniz. Yapışma probleminin hemen ortadan kalktığını göreceksiniz.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.