Hayatınızı Kolaylaştıracak 5 Pratik Bilgi

Hayatta her şeyin bir kolay yolu mutlaka vardır bizde bunları yapalım şu zor anlarımız biraz kolaylaşsın diye düşünüyorum.O yüzden anlık durumları iyi değerlenmek gerek bazı durumlarda kurtarıcılara ihtiyaç duyarız o yüzden kendin yap kendin çözüm üret bilgilerden yararlanabiliriz.

Yemek yapacağım tam da o anda işim var taşmaması için ne yapacağım hemen yemek yaparken karıştırdığım kaşığı tencere içine yerleştiriyorum böylelikle işim kolayca bitiyor taşan bir yemeği temizlemek zorunda kalmıyorum.

Domates aldık 2-3 gün evde olmayacağız düşünüyoruz bozulmadan bu işten nasıl kurtuluruz diye sap kısmı aşağı gelecek şekilde saklama kabına yerleştirirseniz uzun süre bozulmadan saklaya bilirsiniz.Hem evden uzakta sebzelerinizi de korumuş olursunuz.

Evde tek başına kaldın ve o koltuğu biraz yerinden oynatman gerek hem parkelere zarar vermemiş hemde ağır olan koltuğu veya eşyayı kolayca kaydırmanın bir yolu var cam siliciyi biraz alt veya ayak kısmına sıkman yeterli kolayca kayacak ve seni zahmetten kurtaracaktır.

Annenizin o ok sevdiği porselen takımı çatalla çizdiniz veya biraz yara aldıysa hemen süt ısıtın ve ısıttığınız sütün içine tabağı atın iyileştiğini göreceksiniz böylelikle anneniz almadan bu işten kolayca kurtulmuş olacaksınız.

Sevgiliniz size çiçek getirdi o güzelim papatyaların veya güllerin çabucak solmasını istemiyorsanız kaderinde var ama öyle kendi haline bırakırsanız. 2 günde solar gider ama suyuna bir tane aspirin atarsanız 1 aydan fazla size eşlik etmeye devam eder ve gördükçe mutlu olursunuz.

 

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.