Deep Blue Club

Hayvan İstismarına Karşı Hologramlı Sirk

Son güncelleme:

Hayvan hakları yasaları Dünyada da dikkat çeken konuların başında geliyor. Özellikle sirklerde eğitilen hayvanların ne gibi eziyetlere maruz kaldıklarını burada yeniden dillendirmek istemiyoruz. Hayvan haklarının korunması ve hayvanların işkenceye maruz kalmaması için hologramlı sirk geliştirildi. Bu sirkte gerçek hayvanlar yer almıyor. Genel anlamda sadece teknoloji sayesinde hayvanların farklı bir şovunu izlemek de mümkün hale geliyor.

Roncalli Sirki ismi ile bilinen bu sirk Almanya’da yer alıyor. 1990’lı yılların başından itibaren gerçek hayvan kullanmayı bırakan bu sirkle seyirciler de keyifli vakit geçiriyor. Basın direktörü Markus Strobl, “Şovumuzdaki gösterilerin çoğu zaten sanatçılar ve palyaçolar tarafından yapılıyordu. Roncalli Sirki’nin odak noktası zaten şiirsel ve akrobatik numaralardan geçiyor.” diyor.

Dev görseller sayesinde muhteşem olan bu şovun seyircileri de bu durumdan oldukça memnun. Gerçek hayvanların sirklerde olmaması gerektiği düşüncesinde olan seyircilerin bu gösterilerle hayvanlara zarar verilmediği ve oldukça eğlenceli olduğu da belirtiliyor.

Son dönemlerde İngiltere’nin de sirk gösterilerine kayıtsız kalmadığını görmüştük. Sirklerdeki hayvanların çok kötü koşullarla eğitildiklerinden dolayı hükümetin sirk gibi eğlenceleri tamamen yasakladığını görmüştük. Bu sayede hayvan hakları daha kolay bir şekilde koruma altına alınmıştı. Dileriz ülkemizde de bu şekilde yasalar yürürlüğe girer ve hayvan haklarının korunması mümkün olur.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.