Henry Onyekuru’dan Galatasay’a Transfer Müjdesi!

Galatasaray, geçtiğimiz sezonda devre arasında Henry Onyekuru ile kiralık olarak anlaşmıştı ve lig bitmeden Henry Onyekuru, Monaco’ya geri dönüş yapmıştı. Yeni hocası olan Niko Kovac’ı etkileyen Nijeryalı oyuncu Henry Onyekuru’a yeni bir transfer yolu görünüyor. Monaco’nun teknik direktörleri ve iki önemli isim olan Jardim ve Moreno’nun gözüne girmeyi başaramayan Henry Onyekuru, Kovac’ın radarından çıkmış görünüyor. Henry Onyekuru için Fransız basının yapmış olduğu açıklamada Henry Onyekuru’nun yeteri kadar gelişim kaydetmediği ve Ocak ayında büyük ihtimalle kiralık olarak gönderilme kararının gerçekleşeceği açıklandı.

Henry Onyekuru Galatasaray’a transfer olacak mı?

Peki Henry Onyekuru Galatasaray’a transfer olacak mı?

Galatasaray tekrar girişimde bulunmayı planlıyor

Galatasaray ‘dan Henry Onyekuru için yeni girişim

Henry Onyekuru, Galataaray’ın hızlı kanat oyuncusu. Bu yüzden Galatasaray Henry Onyekuru için yeniden girişimde bulunacak. Fatih Terim bu konuda açık kapı bıraktığını duyurdu. Nijeryalı oyuncu olan Henry Onyekuru’nun kiralanması adına Fransız kulübü ile yeni bir görüşme gerçekleştirilecek.

Henry Onyekuru Kimdir?

Henry Onyekuru Kimdir?

Peki Henry Onyekuru kimdir? Tam adı Henry Chukwuemeka Onyekuru olan bu oyuncu Nijerya’da 5 Haziran 1997 tarihinde dünyaya geliyor. Boyu 175 olan Henry Onyekuru, sol kanat oyuncusu ve forvet oyuncusu.

Henry Onyekuru, 2015-2016 yılllarında Belçika ekibi AS Eupen formasını giyerek 19 maç oynayıp 5 gol atmayı başarıyor. Bundan bir sezon sonrasında ise Henry Onyekuru, 41 maç oynayarak 25 gol atmayı başararak Avrupa Devlerini etkiliyor ve tüm dikkati üzerine çekmeyi başarıyor. Henry Onyekuru, bu iyi performansı sonrasında 8 milyon Euro ücret ile İngiltere Premier Lig ekibi olan Everton’a transfer olmayı başarıyor.

Henry Onyekuru transfer

Nijeryalı futbolcu olan Henry Onyekuru, bir sezon sonrasında ise Belçika devi olan Anderlecht’e kiralanıyor. Geçen sezonda ise Anderlecht forması giyerek 28 adet maç oynayıp, 10 adet gol atmayı başarıyor. 1.75 boya sahip olan ve kanat oyuncusu olan Henry Onyekuru, Belçika Ligi’nde bulunan en genç oyuncu olma özelliğine sahip oluyor.

Sonrasında ise Nijeryalı genç oyuncu Henry Onyekuru, 2018-2019 sezonunda Galatasaray‘a kiranmıştı. Bir yıllık kiralanma karşılığında 800 Bin Euro ödenen oyuncu, 2018-2019 sezonunda ise 1 Milyon 200 Bin Euro karşılığında oynadı. Şimdi ise Galatasaray Henry Onyekuru için tekrar girişimde bulunuyor. Gözler Galataray’dan gelecek transfer haberlerine çevrilmiş durumda.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.