Deep Blue Club

Henry Onyekuru’yu Hem Fenerbahçe Hem de Beşiktaş İstiyor

Henry Onyekuru

Geçtiğimiz günlerde Henry Onyekuru‘nun Galatasaray ile sözleşmesi bitmişti. Bunun üzerine birçok transfer haberleri ile gündemden düşmezken gelen son haberler herkesi meraklandırdı. Henry Onyekuru için herkes sıraya girmiş durumda. Gelen haberlere göre Beşiktaş ve Fenerbahçe‘de sırada yerini aldı.

Henry Onyekuru İçin Mücadele Vakti

Henry Onyekuru Galatasaray‘a döneceğine herkes çok emin gözüyle bakarken çıkan son haberler herkesin kafasını karıştırdı. Nijeryalı Henry Onyekuru konusunda flaş bir gelişme yaşandı. Henry Onyekuru için Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın devrede olduğu anlaşılırken, oyuncunun bu takımlardan birine imza atmasının ise an meselesi olduğu öğrenildi.

Henry Onyekuru’yu Hem Fenerbahçe Hem de Beşiktaş İsityor

Gelen haberlere göre ise Fenerbahçe ve Beşiktaş Henry Onyekuru‘yu çok istiyor. Her iki tarafta ödeme yapmaya ve kendi takımlarında onu görmeyi çok istiyor.

Henry Onyekuru İçin Galatasaray’dan Beklenen Haber Gelmedi

Henry Onyekuru Galatasaray ile sözleşmesi bittiğini açıklarken ardından geçen 5 hafta boyunca da haber beklediğini ileri sürüyor. Ancak Galatasaray’dan beklenen haber gelmedi.  Yapılan açıklamaya göre hayal kırıklığına uğrayan Henry Onyekuru gelen transfer haberlerini değerlendirmeye alacağını da ekledi.

Henry Onyekuru Galatasaray’dan Cevap Alamadı

Henry Onyekuru kiralık olarak çeşitli aralıklarla Galatasaray’da forma giydi. Tam 3 dönem Galatasaray’da oynarken beklenen haberin gelmemesi de herkesi şaşırttı.

Fenerbahçe Ve Beşiktaş Henry Onyekuru İçin Savaşmaya Hazır

D’Avila’nın verdiği bilgiye göre, her iki kulüp Monaco’nun talep ettiği 4.3 milyon Euro’yu ödemeye hazır. Bu süreçte ortaya atılan savaş iddialarının sonucu ise merakla bekleniyor. Onyekuru’nun Şampiyonlar Ligi nedeniyle siyah beyazlılara daha yakın olduğu öğrenilirken Monaco ile anlaşan takıma imza atılacağı da söylenenler arasında.

Henry Onyekuru Kimdir?

Henry Onyekuru 5 Haziran 1997 yılında Onitsha’da doğdu. Kanat mevkisinde oynayan futbolcu Nijerya’nın milli futbolcusudur. Futbol kariyerine ilk olarak 2010 yılında Aspire Academy ile başladı. 5 yıl sonra 2015 yılında ortak kulüp KAS Eupen’e katıldı. 30 Haziran 2017 tarihinde 7 milyon sterline Everton’a katıldı.

Henry Onyekuru 5 Ocak 2020 ve 25 Ocak 2021 tarihinde Galatasaray İle Sözleşme İmzaladı.

Ardından Anderlecht’e kiralık olarak gönderildi. Anderlecht’te 2017 ve 2018 sezonu boyunca 9 numaralı formayı giydi. 12 Temmuz 2018 tarihinde ise sezonluk olarak kiralık olarak Galatasaray’a katıldı. 5 Ocak 2020 tarihinde ve 25 Ocak 2021 tarihinde eski kulübü Galatasaray için kiralık sözleşme imzaladı. Süper Lig’de 55 karşılaşmaya çıkan Henry Onyekuru, 20 gol attı, 11 asist yaptı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.