Her Köşesi Bir Tablo ”Antalya Köprülü Kanyon”

Son güncelleme:

Isparta’dan başlayarak Antalya’da denize dökülen Köprüçay’ın akıp gittiği vadidir Antalya Köprülü Kanyon. İçerisinde iki adet köprü bulunan bu mucizevi doğa rafting yapmak için sıkça tercih ediliyor.

İki adet köprü bulunan bu yerde küçük olan köprü ustanın eseriyken, büyük olan köprü ise ustanın çırağının eseri.

Türkiyenin en uzun kanyonu ”Antalya Köprülü Kanyon”

1973 yılında milli park ilan edilen Köprülü Kanyon 14 metreye ulaşan uzunluğu ve 100 metreyi aşan duvar yüksekliğiyle Türkiye’nin en uzun kanyonu olarak karşımızda.

Köprülü Kanyonda rafting yapılır mı?

Antalya Köprülü Kanyonu diğer kanyonlardan ayıran bir diğer özelliği de enfes manzarası yanı sıra rafting yapma seçeneğidir. Rafting yaparak hem eğlenebilir hem de manzaranın tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

Tertemiz suyu, enfes manzarası ve sonsuz doğal güzelliğiyle köprülü kanyon sizi dünyadan soyutlayıp farklı bir evrende hissettirecek.

Antalya Köprülü Kanyon Nerede?

Antalya Köprülü Kanyon nerede?

Antalya’ya geldiyseniz merkezde bulunan Hadrian Kapısı, Antalya Saat Kulesi, Antalya Tarihi Kaleiçi Evleri ve meşhur Şemsiyeli Sokağı görmeden geçmezsiniz. Köprülü Kanyon da merkeze 90 km uzaklıkta olan vaktiniz varsa görmeden gitmemeniz gereken bir yer.

Peki Antalya Köprülü Kanyon nerede? Bu doğa harikası bölge Antalyanın 90 km uzağında bulunuyor. Bölgeye giden yol dar ve kıvrımlı olduğu için dikkat gerektiren bir bölge. Ancak bu engebeli yollar sonrasında sizi mükemmel bir manzara bekliyor.

Antalya Manavgat’da bulunan Antalya Köprülü Kanyonda ışıklandırma olmadığı için ve tamamen bozulmayan bir doğaya sahip olduğu için bölgeye erken saatlerde gitmek mantıklı olacaktır. Erken saatlerde manzaranın tadını çıkardıktan sonra vaktiniz varsa ve gece dönmek istemiyorsanız bölgede kamp yapma imkanınızda mevcut olacak.

Antalya Köprülü Kanyon Ulaşım

Antalya Köprülü Kanyona nasıl gidilir?

Antalya Köprülü Kanyona Nasıl Gidilir? Eğer Antalya Köprülü Kanyona ulaşım sağlamak istiyorsanız ve arabanız yoksa bu durumda otobüs seferlerini takip edebilir ve toplu taşıma ile bölgeye ulaşabilirsiniz.

Otobüs

Otobüsle bölgeye ulaşım sağlamak isteyenler için otobüs hatları şunlardır;  MC68,  TC93,  TL94,  VF65

Araba ile bölgeye ulaşım sağlamak isteyenler ise engebeli ve kıvrımlı yollara dikkat etmeli ve mümkünse gün ışığında araba kullanmalıdır. Antalya merkezden araba ile 1.5-2 saat içerisinde enfes doğaya ulaşabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.