Her Videosunun Sonunda Kocaman Bir Tebessüm Garantisi Sunuyor: Berfu Yenenler

Videoları bu karantina günlerinde milyonlara ilaç oldu. Anlattığı konuların sıra dışı ve ilgi çekici olması sebebiyle milyonları ekrana kilitledi Berfu Yenenler. Bu güzeller güzeli kadın, eskiden Türkiye güzeli olmaya layık görülmüş. Ayrıca bu güzel ve başarılı kadın, bu günlerde ikinci kez anne olmaya hazırlanıyor. Kendisini tebrik ediyoruz.

Berfu Yenenler, Miss Turkey dödüncüsü.

Berfu Yenenler, küçük ve tatlı bir kıyı şehri olan İzmit’de, tarihler 11 Nisan 1995’i gösterirken dünyaya geldi. Berfu Yenenler, güzelliğiyle başarı kazanmasının yanında ayrıca akademik olarak da epey başarılı biri. Yenenler, üniversite için İzmit’ten İstanbul’a gitmiş ve burada Marmara Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’ni kazanmış. Marmara Üniversite’sinde, günümüzün gelişmiş meslek dallarından biri olan endüstri mühendisliğini başarıyla tamamlamış. Yenenler, 2015 yılında ise aile üyelerinin de destekleriyle Miss Turkey isimli güzellik yarışmasına katıldı ve burada kazandığı başarı ile kendini Türkiye’ye tanıttı. Berfu Yenenler bu yarışmada büyük bir başarı elde ederek 4.’lük derecesini kazandı. Yenenler aynı yıl, uluslararası olarak Türkiye’yi temsil etti. Bunun için ise Miss International yarışmasında yer aldı. Berfu Yenenler’in, müthiş kariyerinin yanında mutlu bir evliliği ve güzel bir ailesi var. Berfu Yenenler, 14 Şubat 1984 Bursa doğumlu olan ünlü komedyen, sunucu, yazar ve oyuncu Eser Yenenler ile 9 Haziran 2019’da dünya evine girdi ve çiftin daha sonra Kuzey adında bir bebekleri dünyaya geldi.

Yenenler Çiftinin düğününden bir kare.

Eser Yenenler de yine eşi gibi üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi’nde tamamladı. Eser Yenenler ise işletme bölümünü bitirdi. Eser Yenenler ise bu sıralar Tv 8’deki Eser Yenenler Show adlı talk show türündeki televizyon programını sunuyor. Yenenler, daha 11 yaşındayken oyunculuk kariyerine ilk adımını attı. 11 yaşındayken Bursa’da belediye tarafından düzenlenen tiyatro oyunlarında rol alıyordu. Bursa’da doğan oyuncu, yine ilkokul, ortaokul ve liseyi de Bursa’da okudu. Eser Yenenler, iseyi ise Gazi Anadolu Lisesi’nde okudu. Eser Yenenler ne yazık ki 6 yaşında iken babasını kaybetti fakat kendisi şu an çocuğuna harika bir babalık yapıyor ve gelecek çocuğu için de müthiş bir baba adayı. Yenenler ayrıca iki de ablaya sahip. Eser Yenenler’in, oldukça başarılı ve eskiye dayanan bir oyunculuk kariyeri var. Yenenler, ilk olarak Bursa Gençlik Tiyatrosu’nda görev almış. Daha sonra Bursa Devlet Tiyatrosu gibi büyük bir topluluk olan sahnede tiyatro oyunculuğuna devam etmiş. Bursa’daki oyunculuk serüveninden sonra ise İstanbul’dayken İstanbul Akademi Hayat’da tiyatrodaki oyunculuğunu sergilemeyi sürdürmüş. Yenenler, daha sonra BKM Mutfak’ta oyunculuk, sunuculuk ve oyun yazarlığı görevlerinde yer aldı. Eser Yenenler’in kendisini bütün Türkiye’ye tanıttığı program ise BKM Mutfak’taki oyuncular ile hazırlanan ve Kanal D’de yayınlanan Yılmaz Erdoğan’ın sunuculuğunu yaptığı, hepimizi ekrana kilitleyen Çok Güzel Hareketler Bunlar oldu.

Yenenler çifti, oğulları kuzey ile birlikte.

Bu günlerde ise eşi Berfu Yenenler bizi YouTube ekranlarına kilitliyor. YouTube adlı internet platformunda birbirinden farklı ve eğlenceli içerikler üreten Berfu Yenenler, her videosunu sabırsızlıkla beklememizin nedeni oluyor. Yenenler, YouTube’da içerik üretmeye ilk olarak eşi Eser Yenenler’in kanalında başlamıştı. Çiftin bu kanalda ‘‘Ev Modu” adlı bir oynatma listesi bulunuyor. Yenenler çifti, Ev Modu başlığı altındaki YouTube videolarında ise çeşitli konulardan bahsediyorlar. Çift, ilk videolarını, kendilerine yöneltilen düğün linçlerine cevap veren bir içerik ile çekmişler. İkinci videoda ise, ilk çocukları Kuzey Yenenler‘in ismine nasıl karar verdiklerini konuşuyorlar. Çocuklarını neşeyle büyüten çiftin bir diğer videosunun konusu bu sefer Eser Yenenler ve babalığa hazırlanma süreci ile ilgili. Yenenler ailesi daha sonra, bu sefer kendilerine yöneltilen doğum ile ilgili linçlere cevap vermek adına bir video hazırlamışlar. Eser Yenenler’in kanalında kayıtlı son videoları ise bir soru cevap videosu. Hayranlarından ve izleyenlerinden gelen soruları bu videoda yanıtlayan Yenenler çifti, Nasıl Tanıştık? Ailelerimize İlişkimizi Nasıl Açıkladık? Çekilmez Özelliklerimiz Neler? gibi soruları, izleyici kitleleri için cevapladı. Berfu Yenenler, Eser Yenenler ile birlikte bu kanalda Ev Modu başlığı altında toplam beş video çekerek videolarına daha sonra kendi kanalında devam etti.

Berfu Yenenler’in eşini photoshop ile incelttiği bir fotograf.

Berfu Yenenler, kendisinin beğendiği değişik konseptlerle YouTube’da karşımızda. Berfu Yenenler, bu kanalda 233 bin aboneye sahip ve binlerce abone, Yenenler’in videolarını zevkle ve merakla takip ediyor. Peki bu tatlı YouTube güzelinin videolarındaki içerikler neler? Bunlara bir göz atalım. Berfu-Eser Yenenler çifti, Eser Yenenler’in kanalında başladıkları Ev Modu adlı YouTube oynatma listesine bu kez Berfu Yenenler’in YouTube kanalında devam ediyor. Bu videolarda daha çok çiftimizin arasındaki ilişkilere ve diyaloglara şahit oluyoruz. Çift, bu YouTube oynatma listesinin açılışını, bu listedeki videoları tanıtmak amacıyla Ev Modu Artık Burada! videosu ile yaptılar. İkinci olarak ise, karantinada evde kalan binlerce çifte hitaben, Karantina’da Aşka Geldik (!) adlı videoyu yayınladılar. Çift sonraki videolarında, izleyicilerden gelen karantina mektuplarını okudu. Bunun dışında izleyicilerin varsayımlarının doğruluk payını tartıştılar, bu varsayımlardan bazıları, kim daha kıskanç, kim daha titiz gibi öngörüler oldu. Ayrıca çift, YouTube’a yükledikleri bir video ile birinci evlilik yıl dönümlerini kutladı. Aynı videoda evliliklerinin nasıl gittiğini, ilişkilerinde bu güne kadar neler olduğunu da konuştular. Çiftin gündemindeki son konu ise ne yazık ki koronavirüs idi. Çift, Eser Yenenler’in bu hastalığa yakalanması üzerine bu süreç ile ilgili bir bilgilendirme videosu çekti. Karantina sürecinin nasıl geçtiği, Sağlık Bakanlığı’nın verdiği ilaçların etkileri, koronavirüsün belirtilerinden olan tat, koku kaybı gibi yan etkileri, bu videonun içeriğini oluşturuyordu.

Yenenler çiftinin birlikte çektiği videolardan bir kare.

Berfu Yenenler’in bu YouTube kanalında, Miss Turkey’de kazandığı tecrübeler ile ilgili de bir oynatma listesi bulunuyor. Yenenler ilk olarak Miss Turkey’in bilinenin aksine olan gerçeklerinden bahsettiği bir video yayınladı. Daha sonra ise Eser Yenenler ile evlenmesinden önceki bir süreç olan kız isteme merasimi ve daha sonrasında gerçekleşen düğün ile ilgili bir video çekti. Berfu Yenenler, daha önce eşiyle konuştuğu karantina konusuna, bu oynatma listesinde bu sefer de bireysel olarak bu sürece değindi. Yenenler’in bir sonraki konusu ise magazin haberlerinde haklarında konuşulan konulara karşı bir cevap videosu idi. Yenenler, bir videosunda ailesiyle yaşadıkları, okuldaki maceraları, yaşadığı ilginç anılar ve genel olarak öğrencilik zamanlarına değindi. Berfu Yenenler’in ayrıca bu güne kadar uğraştığı linç davaları ve bu süreçte yaşadıklarına dair bir video ve İnstagram hakkındaki düşünceleri hakkında da bir videosu bulunuyor Diss Turkey adlı oynatma listesinde.

Berfu Yenenler, bize farklı bir konsept de sunmuş bu kanalda. Ünlüler ile çift sohbeti yapılan bu oynatma listesinde, zevkli konuşmaları içeren birçok video bulunuyor. Double Date adlı bu oynatma listesinde sohbet edilen çiftler ise Zeynep Bastık ile Tolga Alkış çifti, Hande & Esat Yontuç çifti, Doğa Rutkay ve Kerimcan Kamal çifti, Özlem Ada ile Berkay Şahin çifti, Lale Onut ile Berkan Karabulut çifti ve son olarak Gamze Erçel ile Caner Yıldırım çifti oldu.

Double Date adlı YouTube videolarından Zeynep Bastık ile Tolga Alkış çifti.

Berfu Yenenler, binlerce izleyiciye hitap ettiği YouTube’daki videolarında daha pek çok konuda videoya sahip. Yenenler, Berfu 101 adındaki oynatma listesi altında topladığı ailesiyle ilgili anıları, merak edilen bilgileri, eğlenceli anlarını paylaştığı videoları izleyicilerine sunmuş.

Yenenler ailesi.

Berfu Yenenler’in ayrıca Ünlü Dedikodusu adı altında bir videosu ve Ana Haber Bülteni adı altında hamileliği ile paylaştığı güncel bilgileri içeren iki videosu bulunuyor. Güzel anneye ve ailesine ömür boyu mutluluklar diliyor, bu keyifli videolarından bizleri bu sıkıcı günlerde mahrum bırakmamasını umuyoruz.

Berfu Yenenler ve oğlu Kuzey.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.