Hercai Dizisinin Yakışıklı İsmi: Akın Akınözü

Son güncelleme:

Hercai dizisinin Miran karakteri olarak karşımıza çıkan Akın Akınözü, belirli bir kitleye ulaşmış ve sevenleri tarafından desteklenen başarılı bir oyuncudur. İnstagram’da 2.8 milyon takipçisi olan yakışıklı oyuncu sosyal medya hesabını aktif bir şekilde kullanmasa da paylaşmış olduğu fotoğraflarda gözümüze çarpan yakışıklılığı ile ilgi odağı olmuştur.

Akın Akınözü ve partneri Ebru Şahin

Hercai dizisi herkesi ekrana kilitleyen bir dizi olmuştur. Akın Akınözü ve Ebru Şahin bu dizi içerisinde partner olup uyumları ile izleyen herkesin diziyi sıkı sıkıya takip etmelerini sağlamışlardır. Yedi kategoride ödül alan Hercai dizisinin başarılı başrol oyuncuları Akın Akınözü ve Ebru Şahin de birlikte olan uyumlarının hakkını vererek canlandırdıkları ‘Reyyan’ ve ‘Miran’ çifti, en iyi çift olmuştur. Ne yazık ki 69. bölüm itibariyle ekranlara veda eden Hercai dizisi izleyici kitlesini üzmüştür. Hercai dizisinin veda etmesinin ardından Akın Akınözü de İnstagram üzerinden paylaştığı gönderinin altına Miran karakteriyle ilgili olarak yazmış olduğu yazı ile vedasını gerçekleştirmiştir. Peki Miran karakteri ile karşımıza çıkan Akın Akınözü kimdir?

Akın Akınözü

Akın Akınözü, 22 Eylül 1990 yılında Ankara’da doğmuştur. Los Angeles General Studies, UC Berkeley Applied Math alanında eğitimini tamamladıktan sonra oyunculuk üzerine eğitim almıştır. 1.80 boyunda, 76 kiloya sahip olan Akın Akınözü, 2014 yılında Azrail adlı sinema filmi ile kariyerine adım atmıştır. 2015 yılında ise Muhteşem Yüzyıl dizisi ile ilk kez televizyon ekranlarında karşımıza çıkmıştır. Daha sonra kariyerine Arkadaşlar İyidir adlı dizi ile devam eden Akın Akınözü, son olarak Hercai dizisi ile belirli bir kitleye ulaştığını dizi ile beraberinde Mr. Nova Ödülü’ne layık görülmüştür. Başarılı oyuncunun yeni projesiyle ilgili olarak söylentiler dile gelmeye başlamıştır. Bir süre dinlenmek isteyen yakışıklı oyuncu, ilerleyen zamanlarda Teşkilat ve Sadakatsiz dizileriyle birlikte tekrardan ekranda sevenleriyle buluşma ihtimali bulunmaktadır.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.