Deep Blue Club

Herkesin Akın Ettiği Ada

Son güncelleme:

Gerçeklen bilinmezi merak etmek ya da her şeyden farklı olana ulaşma ve keşfetme arzusu gerçekten insanların çoğunda karşı konulamaz bir durum ve bir o kadar da keyiflidir.Bilinmeyen insanlar bilinmeyen yaşamlar farklı bir kültür her zaman daha ilginç ve güzeldir bizim için o zaman hiç keşfedilmemiş bir kültür hiç keşfedilmemiş bir adayı keşfedelim.

Güney Afrika Cumhuriyeti’nin Kwazulu Natal Eyaleti’nde yerli halk olarak bilenen Zululular, binlerce yıllık gelenek ve görenekleri hala sürdürüyor. Hint Okyanusu kıyısında yaşayan Zuluların hayatlarına merak edenler için kapılarını açıyor.


Lucia kasabasına bağlı 40 kişinin yaşadığı Veyane köyünde erkekler genelde av ve köyün güvenliğinden sorumlu olurken, kadınlar ise çocukları besleyip, evin günlük işleriyle uğraşıyor. Zuluların hayatına tanık olmak için her yıl dünyanın birçok ülkesinde binlerce turist ziyarete geliyor. Lucia kasabasından araçla yaklaşık 10 dakikada ulaşılan Veyane Kültürel Zulu Köyü girişinde turistleri Jabu Nkosi isimli rehber karşılıyor. Köyün tüm yaşam biçimini turistler için sunan ve gerçekten tüm dünyaya açılan ve akın akın insan çeken bir bölge haline geldi.

Adada gezelim yerlilerin hayatına kısa sürede olsa ortak olalım diyorsanız gerçekten muhteşem bir deneyim sizi bekliyor. Doğal yaşam sizlere sunan ada gerçekten bir doğa harikası olarak sizi bekliyor.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.