Hiç Bir Şey Ölmek Kadar Kolay Değil dedi…! O Zaman İyi ki Doğdun.

Ölümsüz insanların sadece doğum günleri vardır bence.Bu günde bir ölümsüzün doğum günü bize bıraktığı tüm ölümsüzlüklere yitip gitmiş bir bedenin ilk dünya merhaba günü.Onu keşke onun kaleminden anlatabilsek ancak onu yazmayada bizim kalemimiz yetersiz kalır öyle güzel ki onun düşüncesini okuyor olmak onun ölümsüzlüğünü yaşıyor ve onu anıyor olmak.O zaman Buralardan geçtin gittin bizim Ülkemize ince telimize gönlümüze dokunan adam İyi ki doğdun Sabahattin Ali .

Sabahattin Ali kimdir kısaca bilgi;

Sabahattin Ali 25 Şubat 1907, Eğridere – 2 Nisan 1948, Kırklareli hayatını bedenini kaybetti diyebiliriz .Çünkü ruhu hala yaşıyor. Türk yazar ve şair. Edebi kişiliğini toplumcu gerçekçi bir düzleme oturtarak yaşamındaki deneyimlerini okuyucusuna yansıttı ve kendisinden sonraki cumhuriyet dönemi Türk edebiyatını etkileyen bir figür hâline geldi. Daha çok öykü türünde eserler verse de romanlarıyla ön plana çıktı; romanlarında sevgi ve aşk temasını, zaman zaman siyasi tartışmalarına gönderme yapan anlatılarla zaman zaman da toplumsal aksaklıklara yönelttiği eleştirilerle bulunmuştur. Kuyucaklı Yusuf (1937), İçimizdeki Şeytan (1940) ve Kürk Mantolu Madonna (1943) romanları Türkiye’deki edebiyat çevrelerinin takdirini toplayarak hem 20. yüzyılda hem de 21. yüzyılda etkisini sürdürdü. Bir kaç güzel sözü ile onu anmaktan mutluluk duyuyoruz.

Dünyada hayatın bir tek manası varsa o da sevmektir. Hatta mukabele edilmesini bile beklemeden sadece sevmek.

“Ben böyleyim işte!” dedi. “Ben garip bir kadınım. Benimle ahbaplık etmek isterseniz birçok şeylere tahammüle mecbur kalacaksınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.