Hisse Senedi Nasıl Alınır, Satılır?

Son güncelleme:

Hisse senedi borsanın en likit yatırım aracıdır. Hisse senedi alıp satarak büyük kar elde eden ve bu şekilde yüksek miktarda para kazanan yatırımcılar vardır. Siz de bu yatırımcılardan olmak istiyorsanız öncelikle hisse senedi hakkında yeterli bilgiye sahip olmalısınız.

Peki hisse senedi nedir? Hisse senedi nasıl alınır? detaylarıyla inceleyelim.

Hisse Senedi nedir?

Hisse Senedi nedir?

Şirketler finansman kaynak bulmak adına hisselerini halka açar. Bizlere de bu açık hisse senetlerini alma fırsatı doğmuş olur. Bu şekilde şirket açığına kaynak bulmuş olacaktır. Bizlerde bu hisse kaynaklarını alarak şirkete ortak olacağız. Böylece hem şirkete destek olup hem de kar elde etme fırsatımız olacak

Hisse Senedi almak isteyenlerin yapması gerekenler

Öncelikle aracı bir kurum seçmeniz gerekiyor. Seçtiğiniz kurumu yeterli miktarda araştırmalısınız. Bu aracı kurumda yatırım hesabı oluşturmalısınız. Bir sonraki aşama ise bu hesaba para yatırmak olacaktır. Yeterli miktarda patayı yatırdıktan sonra alım satım işlemine başlamanız mümkün.

ilk hisse senedi alım emri vererek ve ilk hisse senedi satış emri vererek işleminizi yapabilirsiniz. Yapacağınız işlemler bu şekilde sıralanmaktadır.

İlgi duyulan hisseler nasıl belirlenir?

İlgi duyulan hisseler nasıl belirlenir?

Eğer borsada yatırım yapma kararı aldıysanız ilgi alanınıza göre seçim yapmak avantajlı olacaktır. Bu durumda sektörün gelişmelerinden haberdar olmuş olursunuz. Değişimleri kolayca takip edebilir ve analiz yapabilirsiniz. Böylece yaptığınız yatırımlar doğru yönde ilerleyebilir. İlgi alanına göre yatırım yapmak bu açıdan oldukça avantajlıdır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.