Thinking smiling woman with questions mark above head looking up isolated on white background

Hızlı Düşünme Taktikleri

5 Adımda daha hızlı düşünmenin yöntemlerini sizler için araştırdık.

 

Saatle Yarışın! 

Yetenek içeren egzersizleri süreye karşı bir yarış gibi yapabilirsiniz. Bu bir bulmacayı tamamlamak veya daha hızlı egzersiz yapmak olabilir. Saatle yarışmak sizi hızlı düşünmeye zorlar.

 

Yavaşlayın!

Derin bir nefes alır ve kalp atış hızınızı yavaşlatırsanız, beyninizdeki oksijen miktarını artırırsınız. Zihnimizde, duraksayıp bir zaman oluşturduğunuzda, aslında daha hızlı ve daha etkili tepki verebilirsiniz. Düzenli meditasyon ise hafızanızı güçlendirir.

 

Çoklu Görev Yapın!

Çoklu görev yaptığınızı düşündüğünüzde, aslında yaptığınız her şeyi uzatıyorsunuz. Beyin her seferinde sadece bir şeye odaklanabilir. Bu nedenle, aynı anda iki görevi üstlenirseniz, beyin sadece ikisi arasında geçiş yapar, dikkati böler ve performansınıza zarar verir.

Sosyalleşin!

Sosyalleştiğinizde, beyninizi daha hızlı düşünmeye zorlarsınız. Bu, arkadaşlarınızla ve ailenizle zaman geçirdiğinizde, aslında beyninizi doğal olarak hızlandırdığınız anlamına gelir.
Örneğin, bir sohbeti takip ettiğiniz ve kendi fikirlerinizle devreye girme anını bulduğunuzda, aslında beyninizi geliştirirsiniz. Buna, anlık mesajlaşma yoluyla sohbet etmek dahil değildir, çünkü bu bize yanıtlarımızı düşünmek için zaman verir.
Daha Fazla Egzersiz Yapın!
Egzersizin hafızayı güçlendirdiği, konsantrasyonu artırdığı ve hatta bunama riskini azalttığı gözlemlenmiştir. Tüm egzersizler beyin için iyi olmakla birlikte yakın tarihli bir çalışmada aerobik egzersizin en etkili olduğu bulunmuştur. Bu, işleme hızını artırmada özellikle iyi olan yürüme, koşu, bisiklete binme ve yüzme gibi şeyleri içerir.
Birinin hızlı düşünme yeteneğinin, doğuştan olduğunu düşünmek kolaydır. Bununla birlikte, yukarıdaki ipuçlarını kullanarak kendimizi daha hızlı düşünmek için geliştirebiliriz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.