Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Sağlıklı, düzenli beslenen ve saçını düzenli olarak kestiren insanların saçları oldukça gür olmakta olup daha çabuk uzamaktadır. Çeşitli bakım kürlerinin de etkisi yadsınamayacak kadar çoktur. Saçlarınızı anlık hevesle kestirip pişman olduysanız bu yöntemler tam size göre

1.Soğan maskesi

Soğan Suyu Maskesi

İki veya dört adet orta boy soğanı 6 ila 8 dakika arası haşladıktan sonra suyun ılımasını bekleyin. Saç diplerine ve uçlarına sürülmesi önerilir. Saç bonesi takıp iki saat beklettikten sonra su ile durulanır. Düzenli kullanımda oldukça etkili olan soğan maskesi saçlarınızı uzatacaktır.

2. Zerdeçal maskesi

Zerdeçal

Zerdeçalın etki maddesi olan curcumin saçlar için oldukça faydalıdır. 4 yemek kaşığı zerdeçalı 1 bardak süte karıştırıp 2 yemek kaşığı bal ekleyin ve iyice karıştırın. Malzemeler birbirine karıştıktan sonra saç dibinize sürerek 30 dakika bekletip şampuan ile durulayın. Haftada bir ya da iki kez uygulanması önerilir.

3. Yumurta maskesi

Yumurta maskesi

2 adet yumurta sarısı ile 2 yemek kaşığı zeytinyağını karıştırıp bir su bardağı ılık su eklenir. Saçlarınıza uyguladıktan 20 dakika sonra durulayıp en erken iki haftada bir uygulayınız. Yumurta maskesi saçınızı uzatmakla kalmayıp saç dökülmesine de iyi gelir.

4. Kahve maskesi

Kahve maskesi

8-9 yemek kaşığı filtre kahve ile 2 su bardağı su karıştırılır. Demlenmiş kahvenin soğumasını beklemeyi unutmayınız. Saç bonesi kullanarak saçınızda kahve maskesini yarım saat bekletin ardından durulayın en iyi etki için haftada iki kez uygulanması gerekir. Kafein saçınıza oldukça iyi gelip uzamasını hızlandıracaktır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.