Hükümsüz Dizisindeki Meryem Rolü ile Yürekleri Dağladı: Sedef Avcı

Son projesi Hükümsüz ile övgüleri üzerinde toplayan Sedef Avcı, birçok başarılı film ve dizi ile yıllardır ekranların sevilen yüzü. Peki Sedef Avcı kimdir ve onu bu zamana kadar hangi yapımlarda izledik? İşte başarıları ve projeleri ile Sedef Avcı.

Sedef Avcı, 1982 doğumlu.

Exxen’in Hükümsüz Dizisi’ndeki ‘Meryem’ Rolünü Gururla Canlandırdı.

Son zamanlarda Exxen‘in yeni dizisi olan Hükümsüz’e damga vuran Sedef Avcı, ülkemizdeki kadına şiddet sorununa da tepki çekerek izleyicilerden büyük övgü topladı. Ana konusu da kadına şiddet olan bu Hükümsüz adlı Exxen dizisi, kısa sürede dijital platformun en çok izlenen dizilerinden biri haline geldi. Başarılı oyuncu Sedef Avcı, sosyal medya hesabından takipçileri ile paylaştığı ve Hükümsüz dizisine ait olan br sahnenin altına şu sözleri yazdı: “Canım Meryem’e… Canım Emine, Özgecan, Şule, Ceren, Tuğba, Gizem, Emel, Elif, Münevver ve daha niceleri… Hak yerini bulana kadar hepiniz için savaşacağız… Adalet er ya da geç tecelli eder. Engellenebilir her ölüm cinayettir…!” Ünlü oyuncu bu sözler ile kadın cinayetleri sorununa ses getirirken, aynı zamanda dizide emeği geçen herkese de şu sözlerle teşekkür etti: “Aranıza katılmaktan gurur duyuyorum. Canım yönetmenim Ömer Faruk Sorak, sen olmasan bu duyguların altından nasıl kalkardım bilmiyorum. Bu hikayeye dahil olabilme gururuna sahip olduğum için Dijital Sanatlar Yapımevi ve Exxen’e teşekkür ederim. Canım Burçin Terzioğlu, Hande Doğandemir, Alican Yücesoy, İsmail Hacıoğlu, İnanç Konukçu, sizlerle çalışmak kısa süreli de olsa çok güzeldi. Bu arada özel bir teşekkürüm de sana canım Sinem Mut. Yarım günde başka kimse beni bu denli inandırıp, bana güvenip bu hikayenin içine atamazdı. Ve tabiki 23 yıldır beni hiç bırakmayan canım Gaye Sökmen Ajans’ım. Hepinizin emeğine ruhuna sağlık.”

Hükümsüz dizi afişi.

Güçlü Kadınların Hikayelerinden Birisi: Sedef Avcı

Hükümsüz Dizisi, Hayalleriyle Birlikte Yitip Giden Güçlü Kadınların Hikayesi.

Exxen’de yayınlanan ve ana konusu kadına şiddet olan dijital platform dizisi Hükümsüz, katledilen onlarca kadının kaybolan hayallerine dikkat çekiyor. Filmin iki ana karakterini yine iki başarılı kadın oyuncu canlandırıyor. Burçin Terzioğlu ve Hande Doğandemir’in baş rolde olduğu Hükümsüz dizisinde kadroya dahil olan diğer oyuncular ise, daha önce Bir Başkadır dizisinde izlediğimiz Alican Yücesoy ile İsmail Hacıoğlu, Mehmet Ulay, Ruhsal Öcal, Şebnem Doğruer, Pınar Bibin gibi isimler. “Engellenebilir her ölüm cinayettir!” sloganı ile gündeme gelen Hükümsüz dizisi, ilk olarak Tv 8 kanallarında izleyicilere sunulduysa da ikinci bölümünden itibaren Exxen isimli dijital platformda yayınlanmaya başlandı ve izleyiciler, dizinin yeni bölümlerine bu platformdan ulaşabiliyor. Öldürülen onlarca kadının onlarla birlikte yitip giden hayallerini ve hikayelerini en güzel şekilde konu alan Hükümsüz dizisi, bu niteliği ile kadın cinayetlerine karşı bilinçlenmede büyük bir role sahip. Dizinin iki ana karakterinden biri olan Esma karakterine baktığımızda, babasına ait olan hukuk bürosunun ikinci patronu olma yetisine sahip, hem güzel, hem hırslı hem de başarılı olan güçlü bir kadın karakterle karşılaşıyoruz. Diğer ana karakter Filiz ise, bir avukat. Filiz hem inatçı hem kırılgan özelliklere sahip bir karakter olarak tasvir edilmiş bu dizide. Bir cinayet oluşuyor ve bu birbirinden tamamen farklı iki kadın işte tam da bu nedenle kesişiyor. Dizi ise başlangıçta bu kesişmenin nasıl meydana geldiğini izleyicilere çarpıcı bir senaryo ile anlatıyor. Esma ve Filiz karakterlerinin davalarında sürdürdükleri kesin kararlılık, şiddete uğrayan bütün kadınlara büyük bir umut olma özelliği taşıyor.

Sedef Avcı, Hükümsüz’ün beşinci bölümünde yer aldı.

Sedef Avcı’nın Hükümsüz Dizisinde Kendisine Yapılan Makyaj, Tam Altı Saatte Tamamlandı.

İzleyicilerde adeta şok etkisi yaratan bu heyecan dolu dizi, Sedef Avcı’nın da Hükümsüz dizisine beşinci bölümde dahil olması ile izleyiciler için bambaşka bir heyecan yaratıyor. Exxen’de her hafta gösterime giren Hükümsüz dizisinin beşinci bölümünde diziye Meryem karakteri ile dahil olan Sedef Avcı, acı çeken bir kadını canlandırıyor ve bu karakteri, izleyicilere iliklerine kadar hissettiriyor. Kadına şiddeti konu alan bu dizide ünlü oyuncu Sedef Avcı, yakılarak araçtan atılan Meryem karakterine can veriyor. Rolünün etkisinde çok uzun süre kaldığını belirten Sedef Avcı, sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada bu role tam olarak yarım günde inanarak hikayenin içine dahil olduğunu belirtiyor. İzleyiciler tarafından sahnenin etkisi adına, çokça ‘gerçek gibi’ yorumları alan Sedef Avcı. bu rolü başarıyla canlandırdı ve bunu başarmasında kendisine yapılan gerçekçi makyajın rolü de büyük. Tam altı saatte tamamlanan Meryem karakterinin makyajı, izleyiciler için şok etkisi yaratacak bir gerçeklikle sahneye taşındı. Bu talihsiz karakterin hüzün dolu hikayesi, dizinin beşinci bölümünde konuk oyuncu olarak yer alan Sedef Avcı’nın da usta oyunculuk performansı ile izleyicileri derinden etkiledi.

Sedef Avcı, birçok dizi ve filmde yer aldı.

Oyunculuğu ile İzleyicileri Kendisine Hayran Bıraktıran Sedef Avcı Kimdir?

22 Ocak 1982 tarihinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açan ve birçok dizi ve filmde yer alan Sedef Avcı, oyunculuk ve modellik yapıyor. Üniversite hayatı Kocaeli ilinde geçen Sedef Avcı, burada Çalışma Ekonomisi bölümünden mezun oldu. Mahşeri Cümbüş adlı ünlü tiyatro topluluğunda oyunculuk eğitimi alan başarılı oyuncu, buradaki eğitimden sonra İpek Bilgin’in eğitim merkezi Craft Stüdyo’da eğitim aldı. Başarılı oyuncunun modellik geçmişi de çok eskilere dayanıyor. 23 Yıldır Gaye Sökmen Ajansı’na bağlı olarak mankenlik yapan güzel model Sedef Avcı, 1997 yılında da Elite Model Look birinciliğine layık görüldü. Ayrıca başarılı oyuncunun 2001 yılına ait Miss Turkey yarışması ikinciliği de bulunuyor. yine 2001 yılında ülkemizi uluslararası olarak temsil eden Sedef Avcı, Miss Universe Universe Beauty yarışması ile Türkiye’yi bu güzellik yarışmasında temsil etti. İlk oyunculuk deneyimini 1997 yılında yaşayan başarılı oyuncu, o yıl Atv’de yayınlanan dram, gençlik ve aile olan dizisi Böyle mi Olacaktı isimli dizide yer aldı. 2003 yılına kadar ekranlardaki serüvenini sürdüren bu dizide Sedef Avcı, Deniz rolünü canlandırdı. Ardından Show Tv ekranlarında yayınlanan Yanık Koza isimli dram dizisinde yer alan başarılı oyuncuyu, bu dizide Balım rolü ile izledik.

Menekşe ile Halil dizisi ile Sedef Avcı.

Bu dizinin ardında Kanal D’de yayınlanan Menekşe ile Halil dizisi ile Sedef Avcı’yı izleyiciler büyük ölçüde yakından tanıdı. Aşk ve dram türündeki bu dizide Sedef Avcı, Menekşe Tuğlu rolündeydi. Halil Tuğlu rolünü oynayan Kıvanç Tatlıtuğ ile başrolü paylaşan güzel oyuncu, 20 yaşında Şanlıurfa’da doğmuş fakat Almanya’da yaşayan bir genç kızı canlandırıyor. Dizide yer alan bir başka karakter Halil ile ise birbirlerini sevmektedirler ve aynı pastanede çalışmaktadırlar. Daha sonra Menekşe, babasının Şanlıurfa’dan tanıdığı biri olan Mustafa ile zorla evlendirilir. Bunu üzerine Menekşe, Halil ile İstanbul’a kaçar ve böylece hikaye başlar. İzleyiciler tarafında büyük beğeni toplayan bu aşk dizisi, 2008 yılında sona erdi. Aynı yıl Hayattan Korkma isimli dram filminde rol alan Sedef Avcı, bu dizideki Kardem rolü ile beyaz perdedeydi. Daha sonra ise ekranların popüler dram dizisi Yaprak Dökümü’nde yer alan başarılı oyuncu, bu dizideki Selin rolü ile izleyicilerin beğenisini topladı. Ardından Ezel isimli intikam dizisinde yer alan Sedef Avcı, bu dizide ise Bahar karakterine can verdi. Başarılı oyuncu, birçok başarılı dizide rol almaya devam ediyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.