Hünerli Elleri İle Gözümüzü Doyuran İsim: Nermin Yazılıtaş

Son güncelleme:
Nermin Yazılıtaş

Yediden yetmişe herkesin ilgisini üstüne çeken bir isim olan Nermin Yazılıtaş, Hollanda da yaşamını sürdüren, evli, 5 çocuk annesi bir kadındır. Büyük bir kitleye sahip olan Nermin Yazılıtaş’ın İnstagram’da 3.2 milyon takipçisi bulunmaktadır. Bu kadar fazla kişiyi bir araya getiren etken nedir?

Nermin Yazılıtaş Tarifleri

Kaçınılmaz bir şekilde bu sorunun cevabı ‘Yemek aşkı’ olarak karşımıza çıkmaktadır. Türk mutfağı çok eski kökenlere bağlı olmakla beraber asla kendi özünden ayrılmayarak, üzerine daha çok katkı konulmasının ardından bugünlere kadar gelmiştir. Çok zengin çeşitliliğe sahip yemek kültürümüzün olmasının yanı sıra, bu yemekleri gösterecek sofra düzenimiz de bu noktada kaçınılmaz olmuştur. Nermin Yazılıtaş, hem Türk mutfağını ele alması hem de yaptığı yemeklerle güzel bir sofra kurması bakımından ilgileri üzerine toplayan bir isimdir.

Yemek Tarifleri

Hele ki Ramazan Ayı içerisindeyken herkesin aklında ‘Akşam iftarda ne yapsam?, Sahurda ne yesem?’ gibi sorular dolaşırken bu profile girdiğiniz zaman binbir türlü tarif ile karşılaşmanız içinize su serpecektir. Nermin Yazılıtaş, İnstagram profilinde paylaştığı gönderilerde ve öne çıkarılan hikayelerde hem yemeğin yapımına hem de tarifine yer vermektedir. 224 bin abonesi olan YouTube kanalını aktif bir şekilde kullanmamakla beraber İnstagram haricinde, birçok kişinin ondan aldıkları tarifler ile çeşitli sitelerde yaptıkları paylaşımlarda Nermin Yazılıtaş’ın tariflerine ulaşabilmemiz mümkündür.

Ramazan Ayı Yemekleri

Lezzet içeren tariflerinin beraberinde özenle hazırlanmış sofra düzenine ve yaptığı yemekleri farklı sunumlar halinde bize yansıttığını görmekteyiz. Bu bakımdan bir yemeğin farklı sunumları hakkında ve sofra düzeni hakkında da fikir sahibi olmamızı sağlayan bir isimdir. Peki Nermin Yazılıtaş ana yemek konusunda bu kadar başarılı bir profil sergilemişken, güzel sabahlarımızın vazgeçilmezi kahvaltı konusunda bizi nasıl sofralara götürmüştür?

Ana yemeğin yanında kahvaltı konusunda da bir o kadar başarılı olduğunu görmekteyiz. Çoğu zaman sabahları iş telaşı, okul telaşı gibi birçok sebepten dolayı kahvaltımızı erteleyerek güne başlamak zorunda kalırız. Pazar günlerinin vazgeçilmez unsuru ise her zaman kahvaltı olmuştur. Nermin Yazılıtaş da hem pazar günleri kahvaltı telaşımıza güzel fikirleriyle katkı sağlamakta, hem de kahvaltımızı ertelediğimiz hafta içi günlerimize dur diyerek fikirleriyle pratik bir kahvaltı için bize dokunuş yapmaktadır. Bu güzel yemek serüvenimize bir diğer vazgeçilmezimiz olan tatlı ile devam edelim.

Gün içerisinde kahve veya çayımız ile bize eşlik eden, yemekten sonra ağzımızı tatlandıran türlü çeşit tatlıları Nermin Yazılıtaş’ın profilinden ulaşmamız mümkün. Yapmış olduğu tatlılara kendi yorumunu da ekleyerek bir görüntü vermesi de bu konuda atlanılacak bir detay değildir. ‘Ben sağlıklı besleniyorum o yüzden şerbetli, çikolatalı tatlı tüketemiyorum.’ gibi nedenleriniz var ise size Nermin Yazılıtaş’tan hafif bir tatlı olan ‘İncir Uyutması’ tatlısını denemenizi tavsiye ederim.

Her gün bizi sofrasına misafir eden ve çeşitli tarifler ile bizimde soframızı donatmamızı sağlayan Nermin Yazılıtaş, profiline girdiğimizde gözümüzü doyurmakla beraberinde tariflerini uyguladığımız zaman lezzetli yemekler ile mutfağımıza şenlik getirmektedir.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.