‘Huysuz Virjin’ Olarak Tanınan Seyfi Dursunoğlu Hayatını Kaybetti!

15 gündür tedavi altında olan Dursunoğlu’nun son üç gündür yoğun bakımda olduğu öğrenildi. Seyfi Dursunoğlu’nun KOAH tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybettiği bildirildi.

 

KOAH Hastalığı Nedir?

Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı kelimelerinin baş harfleri ile adlandırılan Koah hastalığı, akciğerlerde bulunan ve bronş adı verilen hava keseciklerinin tıkanması sonucu; solunum güçlüğü, öksürük ve nefes darlığı gibi şikayetlere yol açan kronik bir hastalıktır.

Seyfi Dursunoğlu Hakkında;

Seyfi Dursunoğlu (1 Ekim 1932, Trabzon – 17 Temmuz 2020), bilinen sahne adıyla Huysuz Virjin, Türk drag queen, şarkıcı ve sunucu. 1970’lerden 2000’lere kadar sürdürdüğü eğlence programları ile Türkiye’de televizyonların tanınan bir eğlence figürü hâline geldi.

1932 yılında Trabzon’da doğdu. Bir süre Yenicuma Mahallesinde yaşadı. Haydarpaşa Lisesi’ni bitirdikten sonra İngiliz Filolojisi bölümünde gördüğü eğitimi yarıda bırakarak Sosyal Sigortalar Kurumu’nda memur olarak çalışmaya başladı. 18 yıl SSK’da devlet memurluğu yaptıktan sonra işinden ayrıldı ve 1970’te Huysuz Virjin olarak sahneye çıkmaya başladı.

‘Huysuz Virjin’ Olarak Tanınan Seyfi Dursunoğlu Hayatını Kaybetti!

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.