İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: İllerin Giriş Ve Çıkışlarında Sağlık Kontrolü Devam Ediyor

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını dolayısıyla alınan önlemler ile ilgili konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, şehirlerin giriş ve çıkışlarında kontrollerin yapıldığını, koronavirüs  belirtileri gösterenlerin karantinaya alınacağını belirtti. Soylu alınan koronavirüs kararlarından  sonra, toplu taşımada yüzde 90’ların üzerinde bir azalma olduğunu açıkladı.

Süleyman Soylu’nun konuşmalarından öne çıkanlar şöyle;

81 ilimizin giriş ve çıkışlarında kontroller yapılmakta. Bu kontrollerde ister özel araçlarında ister toplu taşıma araçlarında olsun yüksek ateş ya da herhangi bir belirti gösteren yurttaşlarımız olursa 14 günlük karantina sürecine alınacaktır. Sürekli bir taşınma söz konusu, bu hastalığı yayar. Şehir giriş çıkışlarında önlem aldık. Şehir meydanlarında arkadaşlarımız takip ediyor. Ben de 3 saat izledim. Uyarmamız gereken arkadaşlarımızı uyardım.

Özellikle bugün sabahtan itibaren vatandaşımızın hareketliliği takip edildi. Toplu taşımadaki rakam yüzde 90’ların üzerinde bir azalma kendine getirdi. Şehir meydanlarını takip ediyorlar. Şehir meydanlarında da vatandaşımıza teşekkür etmek isterim. Hükümetimizin koyduğu kurallara vatandaşımızın uyduğunu gördük. Buna hep beraber dikkat edersek salgınla mücadeleyi birlikte başaracağımızı bir kez daha söylemek isterim.

Gençlere çağrım var taşıyıcı olmak büyük tehlikedir. Yarın sevdiklerimizi kucaklamak istiyorsak, onlara bugün biraz mesafeli olalım. Sosyal mesafe kuralına uyalım. Kendi izolasyonumuzu sağlayalım. Her birimizin kendine ait yaşam standartı var. Bu hayat tarzına yönelik sosyal mesafeyi sağlayabilirsek bunu başarabilecek seviyedeyiz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.