İçişleri Bakanlığı’ndan Sokağa Çıkma Yasağını İhlal Eden 2 Bin 756 Kişiye..

Koronavirüs salgını nedeniyle 31 ilde uygulanan ve 12 Nisan pazar akşamı sona erecek olan sokağa çıkma yasağı uygulamasında 63 milyon 640 bin vatandaş evlerinde kalarak alınan karara uyum sağlamaya başladı. Yasağı ihlal eden  2 bin 756  kişiye ise idari para cezası uygulandı.

İçişleri Bakanlığı’ndan “Koronavirüs tedbirleri kapsamında dün gece saat 24.00 itibarıyla sokağa çıkma yasağı başlamış olup yarın gece saat 00.00′ a kadar devam edecektir.” şeklinde yazılı açıklama yapıldı.

İçişleri Bakanlığı sokağa çıkma yasağı kapsamında 31 ilde bulunan vatandaşların neredeyse yasağa uyduğu belirterek, “Sokağa çıkma yasağı başladığı andan itibaren bu kuralı ihlal eden 2 bin 756 kişiye adli ya da idari işlem gerçekleştirildi.” ifadelerine yer verdi. 

Yasak kapsamında 31 ilde bulunan vatandaşların mağdur olmaması için ekmek gibi zorunlu ihtiyaçların valilik ve kaymakamlıklarca oluşturalan vefa sosyal destek grupları, yerel yönetimler, muhtarlar ve fırın esnafı tarafından karşılanmaktadır.  Açıklamada yer alan ifadeler şu şekilde:

“31 ilimizde toplam 63 milyon 640 bin vatandaşımızın neredeyse tamamı sokağa çıkma yasağı kapsamında evlerinde kalarak alınan karara yüksek bir oranda uyum sağlamıştır. 

Ancak bazı illerimizde az sayıda da olsa alınan kararlara uymayan vatandaşlarımıza Umumi Hıfzıssıhha ve TCK’nin ilgili kanun maddeleri kapsamında adli ve idari işlem uygulanmıştır. Bu kapsamda sokağa çıkma yasağı başladığı andan itibaren bu kuralı ihlal eden 2 bin 756 kişiye adli/idari işlem gerçekleştirilmiştir.” 

Vatandaşlarımıza, koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında aldığımız tedbirlere, göstermiş oldukları duyarlı yaklaşımdan dolayı teşekkür ederiz.”

 

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.