İklimler Değişiyor İnsanlar Değişmiyor

Son güncelleme:

İklimler Değişiyor İnsanlar Değişmiyor; iklimsel değişiklik yüzünden farkında olmadan dengemiz bozuluyor ve biz normalleştirilmiş hayatlar yaşamaya devam ediyoruz. Sularımız, Yeşilimiz doğamız hepsi yok oluyor ve bizler bunun başlıca suçlusu olarak pek de bir şey yapmıyoruz aslında.


İnsanlar dengeyi bozmakta diğer canlılara asla sıra vermiyor bu yazıda size matematiksel verilerden falan bahsetmeyeceğim, bunları birçok yerde bulabiliriz. Canlar giden ölen canlar değişen iklimden etkilenen bir sürü canlı onlar ne olacak hiç düşündünüz mü annesiz kalan bir bebek korkunç geliyor değil mi? Sanki oda yaşamayacak gibi hissettiğimiz için üzülmez misiniz? Kesinlikle evet dünya doğa bizim annemiz o ölürse bizde yaşayamayız çocuklar anneleri olmadan yaşamakta güçlük geçer. Anneler mutlu olursa çocuklar daha da mutlu olur.
Seller, depremler, bölgesel değişiklikler kışın ortasında yazdan kalma gün yaşıyoruz haberlerinin gerçek olması, Karasal iklimin aniden tropikal iklime dönmesi. Anneler çocuklarınızı koruyamayacaksınız unutun yanacaklar susuzluktan ya da kaybolacaklar suların içinde. En kötüsü de bunu eğer böyle devam ederseniz bütün dünya çocukları yaşayacak ne din ne dil ne ırk ayırt etmeyecek çünkü onun dili dini ve ırkı yok o hepimiz için aynı eşitlikte.

Muslukları kapatın inanın fark edecek minicik bir taş çığ olur herkes aynı özeni gösterdiğinde, Şehirler güzel ama ağaçlar daha güzel siteler olacak diye binlerce ağaç kesiliyor. Yapmayın daha doğa dostu yapılar bizi kurtaracak. Geleceğe nefes ol projesi gibi birçok proje yapılmalı ve dünya ve Doğa anaya hediyeler verilmeli ona güzel hediyeler vermezsek çocuklarını affetmeyecek onu çok hırpaladı çocukları.

Kampanyalara destek verelim ağaç dikmek, Su iklim değişikliği ile mücadele gibi bir çok konuda bilgi verilen neler yapmamız konusunda bizleri bilgilendiren seminerler ve ekipler bulunmakta. Onlarla mutlaka iş birliği içeresinde olmalıyız. Geri dönüşümün önemini kavramalı ve çevre temizliğine mutlaka özen göstermeliyiz. Özellikle hayvanlarımızı korumalıyız unutmayın onlar savunmasız ve doğada aynı bizim gibi bize ihtiyaçları var yani bizimde onlara ihtiyacımız var. Onlar yok olursa bizde oluruz. Yabani evcil tüm hayvanların doğa anamızın bize verdiği kardeşler olarak görmeliyiz ve doğa bize onları sağlarken bizde onlara kardeşlik konusunda yardımcı olmalıyız.
Sitem ettim belki biraz ancak bende varım bende geleceğin nefes alması için Doğanın hayat bulması için ve her şeyin yolunda gitmesi için bazen sitemle dert anlatmak gerekiyor o zaman hepimiz annemize borcumuzu ödeyelim haydi .

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.