İlişkide Erkeklerden Beklenilen/Onların Yaptıkları

Bu listede kendini görenlerle sarılıp doya doya ağlaşabiliriz!

 

Evlisin, baban-erkek kardeşlerin var veya sevdiceğinle birlikte yaşıyorsun ya da ev arkadaşın bir erkek… Aynı evde yaşadığın o ponçik erkek bireyden ev işleriyle ilgili herhangi bir şey istediğinde ne oluyor? Ah, neler olmuyor ki. Şimdi onlara şöyle bir bakalım diyorum. Amacım, bunu yaşayan tek kişinin sen olmadığını gösterip, az da olsa rahatlamanı sağlamak.

Bir erkeğin kirli çoraplar ve kirli sepeti arasında bağ kurması neredeyse imkansızdır.

Tamam, imkansız değilse bile çok zordur. Normalde bizler için çorapların maksimum iki yeri vardır değil mi? Bir, çorap çekmecesi. İki, kirli sepeti. Ancak erkekler için durum daha nettir; nereye çıkardıysa orası.

Erkeklerin yaşadığı yer hiçbir zaman yeteri kadar kirli değildir.

Birlikte yaşadığınız erkeğin kendine ait bir yaşam alanı vardır değil mi? Yoksa bile yatağın bir tarafı, o kenarın yanındaki komodin, sürekli oturduğu koltuk ya da bilgisayar masası. Bak dikkat et, erkeğin “yaşam alanı” olarak sahiplendiği yerlerde bir takım olmazsa olmazlar vardır. Nedir bunlar? Tabii ki etrafa saçılmış kağıt peçeteler, sigara külleri ya da tütün artıkları, biraz daha zorlarsak kirli çamaşırlar, çıkarıldığı gibi öylece, kalıp gibi bırakılan pantolon ya da eşofman, ekmek kırıntıları, kirli bardaklar.

Bulaşık makinesi boşaltan erkek sana ekstradan iş çıkarmış demektir.

Bulaşık makineni düzgünce yerleştirmişsin. Makineyi en optimum seviyede doldurmuşsun. Bulaşıklar mis gibi yıkanmış. Harika. Ancak durup durup bir anda sana yardım edesi tutan erkek birey, bulaşık makinesini boşaltmaya başlarsa, o noktada biraz korkman gerekebilir. “Ayy cnm bnm yha, nasıl da yardım ediyor bana” gibi bir duyguya kapılsan da, bulaşık makinesi boşaldığında hiçbir bardağın, çatalın ya da tabağın normalde olması gereken yerde olmadığını göreceksin.

 

Erkek  ayaklarını uzatıp sehpanın üzerine koyabiliyorsa, dağınıklık filan yok demektir.

Sehpa senin için ne demek, bunu biliyorum kız kardeş. Ancaaak, bir erkek için sehpa, tabii ki koca ayaklarını uzatıp koyabileceği bir eşyadır. Fazlası değil.

 

Erkek için herhangi bir şeyin yeri, heryerdir.

Bizler için evdeki her şeyin bir yeri vardır değil mi? Tırnak makasının, terliklerin, vazonun, anahtarların ya da şarj aletlerinin. Evdeki erkek de aslında tüm bunlarının belirli yerlerinin olduğunu bilir. Ancak sıkıntı, hiçbir şeyi olması gerektiği yere koymamasıdır.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.