İlk Tanışmada Nelere Dikkat Edilmeli

İlk buluşma izlenim açısından son derece önemlidir. İlk buluşmada karşıdaki kişiyi etkilemek için yapılan abartı hareketler çoğu zaman itici bulunuyor.

Peki Flörtle ilk buluşmada nasıl davranılır? İlk buluşmada dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? İlk buluşmada nasıl davranılır? İlk buluşmada ne yapılmaz? Bu soruların ayrıntılı cevaplarını inceleyelim.

Öncelikle buluşma yerine vaktinde gidin

Öncelikle buluşma yerine vaktinde gidin

İlk buluşmaya geç gitmek öyle havalı bir durum değil. Eğer olgun bir insansanız ve karşınızda da bu olgunlukta bir insan arıyorsanız saçma stratejiler yapmayın. Siz assolist değilsiniz. Söz verdiğiniz zamanda buluşmaya gidin ve ilk buluşmadan güvensizlik yaratmayın. Eğer iki tarafta buluşmaya vaktinde giderse birbirini önemsediğini düşünür ve sağlıklı bir başlangıç yapılır.

Kıyafet seçimi önemli

Kıyafet seçimi önemli

İlk buluşmada kıyafet seçimi oldukça zorlayıcıdır. Nereye gideceğinize bağlı olarak değişse de çok şık bir hal almamalısınız. Kendinizi yansıtan çok şık olmayan ancak özensiz de olmayan bir kıyafet bulabilirsiniz. Kıyafetin içinde iyi hissetmek en önemlisi. Karşı tarafı etkilemek için alışık olmadığınız, tarzınızı yansıtmayan kıyafetler seçmemelisiniz.

İlk buluşmada aşırı parfüm sıkmak da son derece itici bir durumdur. Elbette hoş ve güzel kokmalısınız ancak her şeyin abartısı mide bulandırıcı olabilir.

Göz temasından kaçmayın

Göz temasından kaçmayın

Karşınızdaki insanı iyi dinlemek ve daha yakın hissetmek için göz temasından kaçmamalısınız. Göz teması kurmak sizi daha da yakınlaştıracak ve samimi bir ortam yaratacak. Bu yüzden konuşurken mutlaka göz teması kurmalı ve gözlerinizi kaçırmamalısınız.

Cep telefonunu kesinlikle kullanmayın

Cep telefonunu kesinlikle kullanmayın

İlk buluşmadasınız ve karşınızda etkilendiğiniz bir insan var. Bu durumda onu tanımak, sohbet etmek dururken telefona dalmak hem saygısızca hem de fırsat kaçıran bir hareket olacak. Karşınızdaki insanla güzel vakit geçirmek varken telefonda oyalanmak son derece yanlış bir durum. Sıkılsanız bile karşınızdaki insana saygı göstermeli ve bağımlı gibi sürekli telefonla uğraşmamalısınız.

Elbette soru sorun ama abartmayın

Elbette soru sorun ama abartmayın

Karşınızdaki insanı tanımak için soru sormak son derece doğal bir hareket. Ancak karşıdaki insanı sorguya çeker gibi buluşma bitene kadar soru sormayın. Sohbet edin, anılarınızı paylaşın ya da eğlenceli şeyler anlatın. Ancak robot gibi sürekli soru sormak karşı tarafı bunaltabilir.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.