Deep Blue Club

İmkansızı Hedefliyor: ALGO Coin

İnsanları dijital ticarete ve yazılım öğrenmeye iten birçok yeni platform mevcut. Bunlardan biri ise Algorand. Algorand nedir, kullandığı kripto para birimi olan ALGO Coin ne işe yarar sorularını merak ediyorsanız size kısaca bilgi verelim.

Algorand Nedir?

Algorand Coin Nedir?

Algorand; herkesin kullanımına açık, şeffaf, ölçeklendirilebilir ve güvenli bir PPoS blokzinciri olarak adlandırılabilir.  PPoS konsensus sistemi ile güvenliği ve yüksek performansı sağlarken, herkesin bu ağa katılabilmesini kolaylaştırmak. Kurulan Algorand Vakfı’nın, ağın geliştiricilerine ise destek veriyor ve onları ödüllendiriyor.

“Merkeziyetsizlik, Güvenlik ve Ölçeklenebilirlik.”

 Ethereum’un kurucusu olan Vitalik Buterin’in “Blokzincir sistemleri şu üçünden en fazla ikisine sahip olabilir; merkeziyetsizlik, güvenlik ve ölçeklenebilirlik.” sözüyle birlikte imkansıza ulaşmaya çalışan Algorand eğer bunu yapabilirse oldukça gözde olacak.

Algorand’ın Diğer Özellikleri

  • Merkeziyetsiz ekonomi: Merkeziyetsizlik; tüm tüketiciler için en önemli kriter. Ayrıca güveni ve güvenliği sağlamanın en iyi yollarından biri. Ekonomi daha sanal ve şeffaf hale geldikçe, tüketiciler merkeziyetsiz teknolojileri kullanmak istiyor ve stratejik önemini kaybetmekten kaçınıyor.
  • Güvenlik ve Ölçeklendirilebilirlik: Algorand, dünyada birçok isim yapan aracı firmadan daha yüksek bir ödeme işlem hızının garantisini veriyor.
  • İşlemin Tam Anlamıyla Tamamlanması: Bu, Algorand’i diğerlerinden ayıran, yenilikçi bir yönü. Blokzincir, işlemlerin koşulsuz olarak gerçekleşebilmesini sağlıyor. Diğer blokzincirler belirsizlik ve işlemsel bütünlük eksikliği sebebiyle bunu yapamazken, Algorand işlemleri çok hızlı bir şekilde tamamlıyor.
  • Bilimsel Araştırmalar ve Etkili İş Ortaklarının Kullanılması: Algorand, dünyaca ünlü büyük firmalarla çalışan güvenilir liderlerle iş birliği yapıyor.

Algorand Ne İşe Yarar?

Algorand, blockchain platformunda uygulamalar geliştirmek için kullanılır. Bu uygulamalar genelde finansaldır ve kurulduğundan bu yana birçok firma tarafından kullanılıyor. Algorand sayesinde insanlar henüz kurulum aşamasında olan firmalara yatırım yapabilir ve birçok finansal uygulamayla etkileşim halinde olabilir.

ALGO Coin Satın Almak

Algorand, ağını geliştirmek, katılımı sağlamak ve güç işlemlerini gerçekleştirmek için ALGO ismi verilen bir kripto para birimini kullanıyor. ALGO günümüz borsasında çoktan yer edindi. ALGO satın almak için ise herhangi bir borsa hesabınız olması yeterli. Binance veya Kraken borsasını kullanarak kolayca ALGO satın alabilirsiniz. ALGO’nun fiyatı ise şöyle: 1 ALGO = 1.05 Dolar.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.