İnceleme: Star Wars Squadrons Ön Sipariş Ve Satın Alma, Sistem Gereksinimleri

Son güncelleme:

Star Wars serisini ilgiyle takip eden oyunseverler için yeni bir maceraya atılma fırsatı doğuyor. Motive Studios tarafından, Electronic Arts şirketi için geliştirilen Star Wars: Squadrons oyunu hakkında geçtiğimiz günlerde bir bilgilendirme yapıldı.

Bu bilgilendirmede Star Wars: Squadrons çıkış tarihi, sistem gereksinimleri; Star Wars: Squadrons ön sipariş ve satın alma gibi pek çok nokta kesinlik kazandı. Bizler de oyunun tanıtım videolarından esinlenerek, sizler için bir inceleme hazırladık.

Star Wars: Squadrons oyununun gemi kokpiti.

Star Wars: Squadrons Oyun Hikayesi

Oyunun yaratıcı direktörü Ian Frazier tarafından yapılan açıklamaya göre Star Wars: Squadrons; 1986 çıkışlı ‘Return Of The Jedi’ filminden esinlenerek hikayeye başlayacak, 2015 çıkışlı ‘The Force Awakens’ filmi ile de hikayesini sonlandıracak. Star Wars: Squadrons oyununda bu iki film arasında geçen olayların başrolü biz olacağız. Yani aslında, hayranı olduğumuz serinin içinde bulunma şansı yakalıyoruz!

EA tarafından gelen açıklamaya göre ise, hikayede; Galaktik İç Savaş’ın sonlandığı günlerde, Yeni Galaktik Cumhuriyet’in özgürlük savaşlarına dahil olacak, Galaktik İmparatorluk içinse düzeni korumaya çalışacak olan bir Star Wars pilotunun deneyimlerine yön vereceğiz.

Star Wars: Squadrons’ta, Star Wars serisinin ikonlaşmış uzay gemilerinden; ‘Asi Güçleri’ne ait olan X-Wing uzay gemilerini kullanan direnişçi bir pilot olarak yer alacağız. Hikaye tek oyuncu yönetiminde ilerliyor ancak oyunda çok oyunculu bölümlere de yer verilecek. Buna ek olarak Star Wars: Squadrons, çapraz platform desteğine de sahip olacak. PC ve Playstation 4 için, VR teknolojisi kullanımına izin veren Star Wars: Squadrons’ta, harika bir sanal dünya bizleri bekliyor.

Star Wars: Squadrons evreninde galaktik savaş.

Star Wars Hayranlarına Özel Olarak Yaratıldı

Oyunun yaratıcı direktörü, yaptığı açıklamada bu oyunun; Star Wars hayranlarının en sevdikleri starfighter’ları ile birlikte, galaksinin önemli bir parçası olma hayalini gerçekleştirmek üzerine kurgulandığını belirtti.

Star Wars: Squadrons’ta, seride belki de hiç karşılaşmadığınız galaksinin gizli köşelerini kendi gemileriniz ile keşfetme şansı yakalıyorsunuz. Adını tüm dünyada duyurmuş bir film serisinden seçilen olaylarla ilerleyen hikayede, starfighter deneyimini en yüksek kalitede yaşayacaksınız.

Star Wars: Squadrons oyununda galaksinin gizli köşelerini keşfedin.

8 Farklı Gemi Seçeneğiyle Aksiyon Dolu Anlar Yaşanacak

Star Wars serisindeki olayları konu edinen Star Wars: Squadrons, elbette serinin ikonik starfighter ve destek gemilerine de yer veriyor. Oyunda yer alan gemiler aşağıdaki gibi olacak:

 • Savaşçı Sınıfı: X-Wing ve TIE Fighter
 • Avcı Sınıfı: A-Wing ve TIE Interceptor
 • Bombacı Sınıfı: Y-Wing ve TIE Bomber
 • Destek Sınıfı: U-Wing ve TIE Reaper
Star Wars Squadrons’un Gemi Seçenekleri.

Star Wars Evreninin Olmazsa Olmaz Pilotları Da Oyunda

Oyun tanıtımlarında yakalanan görüntülerde, Asilerin yıldızı Hera Syndulla ve usta pilot Wedge Antilles gibi önemli isimlere rastlıyoruz. Tanıtımlarda görülen diğer bir detay ise gemi modifikasyonlarının çok çeşitli olacağı. Örneğin, Rogue One’da Mon Calimari Amirali Raddus tarafından komuta edilen Profundity ile aynı model olan MC75 Yıldız Kruvazörü sergilenmekte.

Star Wars: Squadrons’ta Asilerin yıldızı Hera Syndulla da yer alıyor.

Star Wars: Squadrons Oyun Modları

Star Wars: Squadrons derin kişiselleştirme seçeneklerine sahip sürükleyici oyun modlarıyla sizi etkisi altına almaya geliyor. Oyunda pilotluk hünerlerinizi, Yeni Cumhuriyet ve İmparatorluk filoları olmak üzere iki kokpitte gösterebilirsiniz.

Çok oyunculu bölümlere de sahip olduğu belirtilen Star Wars: Squadrons’ta, birkaç farklı modda 5v5 çevrimiçi savaşlara da dahil olabilirsiniz. 5v5 uzay savaşlarında, takımınızla birlikte düşman amiral gemisini yıkmaya çalışacaksınız. Dogfights adı verilen modda ise mümkün olduğunca çok rakibi yenmeniz gerekiyor.

Star Wars Squadrons multiplayer olarak oynanabiliyor.

Gerçekleşecek olan büyük savaş ise ‘Filo Savaşları’ bölümünde yer alıyor. Burada oyuncular çeşitli taktiklerle, saldırı ve savunma görevlerini en iyi şekilde tamamlayıp savaş alanına hakim olmaya çalışıyor. Savaşta, düşman kruvazörlerinin kalkan jeneratörlerini ve hedefleme sistemlerini odak alıp bu bileşenleri yıkmaya çalışmak, başarılı sonuca sizleri daha hızlı götürecektir.

Star Wars Squadrons’ta takımınızla birlikte düşmana karşı savaşın.

Star Wars: Squadrons’ta Yönetim Oyuncunun İsteğine Göre Şekilleniyor

Star Wars: Squadrons’ta yer alan gemilerin kokpiti, oyunla ilgili gerekli tüm bilgileri oyuncuya sunacak şekilde tasarlandı. Buna ek olarak, bazı noktalarda oyuncuları yönlendirecek ekstra öğeler de bulunuyor. Ancak tam ve gerçek bir uçuş deneyimi yaşamak isteyen pilotlar için yardımcı ögelere kapatılabilme seçeneği konuldu.

Görüldüğü gibi oyunda yönetim oyuncunun zevkine göre şekillenmekte. Bir diğer örnek olarak; oyunda, Star Wars: Squadrons gemilerinin motor, silah ve kalkanlarının en iyi nasıl kullanılacağı üzerine oyuncuya seçme şansı veren güç yönetim sistemi bulunuyor.

Star Wars Squadrons Kokpitinde Yardımcı Ögeler

Star Wars: Squadrons İçin Oyun Konsollarına HOTAS Desteği Geliyor

Oyunun konsol versiyonunu tercih edenleri sevindirecek bir haber duyuruldu. Star Wars: Squadrons, HOTAS Joystick ile oynanabilecek.

Gemileri, HOTAS oyun konsolu üzerinden yönetin.

Gerçek Pilotluk Deneyimi

Çeşitli joystickler, kontrol ve simülasyon ekipmanları üzerine üretim yapan bir şirket olan HOTAS, özellikle uçak kontrol kumandaları konusunda adını duyurmuş durumda. Bilgisayar oyuncuları, hayallerini süsleyen bu teknolojiyi Star Wars: Squadrons oyununda kullanabileceklerdi. Son dakika müjdesine göre, oyunun konsol versiyonu için de HOTAS Joystickler tercih edilebilecek.

Özellikle X-Wing kontrol kumandasına benzerliğiyle, oyunseverlerde heyecan yaratan HOTAS desteği, hem PS4 hem de Xbox One versiyonunda yer alacak. Kontrol kumandası özelliğine ek olarak itici güç kontrolü de sağlayabilen HOTAS joystickler, Star Wars: Squadrons için gerçek bir pilotluk deneyimi sunuyor.

Star Wars Squadrons’ta gerçek bir pilotluk deneyimi yaşayın

Star Wars: Squadrons’ta Çevrimiçi Servisler Kullanılamayacak

Motive Studios tarafından yapılan açıklamada, Star Wars: Squadrons’un çevrimiçi kaynaklı bir oyun olmayacağı ve oyuncuların oyun içinde alım yapabilmesi için ‘mikro işlemler’ kullanılmayacağı belirtildi.

Oyunun yaratıcı direktörü Ian Frazier, yer aldığı şirketin biraz eski kafalı olduğunu vurgulayarak, Star Wars: Squadrons’un kendi içinde tamamlanmış olarak piyasaya sürüleceğini duyurdu. Star Wars: Squadrons’u geliştirirken amaçlarının oyuncuya tamamen doyurucu bir deneyim sunmak olduğunu belirten Frazier, bu bağlamda oyunculara karşı eli açık davrandıklarını belirtti.

Tüm bu malzemeler oyunda ücretsiz olarak yer alıyor.

Star Wars’un çevrimiçi servisler üzerine kurulu bir oyun olmaması, süreç boyunca oyun üzerine hiçbir geliştirme yapılmayacağı anlamına gelmiyor elbette. Sadece, oyun için geliştirilen güncellemeler, çevrimiçi servislere bağlı kalmayacak.

Star Wars: Squadrons İçin DLC Planları

Motive Studio ve EA, şu an için oyunun çıkışına ve hikaye modlarına odaklı olarak ilerleseler de, Electronic Arts’ın ilerleyen dönemde Star Wars: Squadrons için DLC çıkartma girişiminde bulunabileceğini tahmin ediyoruz.

Star Wars: Squadrons’un tamamlanmış versiyonunda 50’den fazla gemi modifikasyon malzemesi bulunacak ve tüm malzemeler herhangi bir ek ücret ödenmeksizin oyuncuya sunulacak. EA’nın, oyun içi satın alımlara oldukça önem veren bir şirket olduğu düşünüldüğünde, bu karar alışılagelmişin dışında kalıyor. Bu yaklaşım, oyuncular için büyük bir sürpriz oldu da denebilir.

EA, Star Wars Squadrons için DLC planları yapabilir.

Star Wars: Squadrons Sistem Gereksinimleri

Minimum 

 • İşletim sistemi: Windows 10 
 • İşlemci (AMD): Ryzen 3 1300X 
 • İşlemci (Intel): Intel i5-7600 
 • RAM: 8 GB 
 • Grafik kartı (AMD): Radeon HD 7850 veya eş değeri 
 • Grafik kartı (Nvidia): GeForce GTX 660 veya eş değeri 
 • DirectX: 11 
 • Bağlantı Gereksinimleri: 512 KBPS veya daha yüksek hızlı İnternet bağlantısı 
 • Depolama: 30 GB 

Önerilen / Minimum (VR) 

 • İşletim sistemi: Windows 10 
 • İşlemci (AMD): Ryzen 3 3200G 
 • İşlemci (Intel): Intel i7-7700 
 • RAM: 8 GB 
 • Grafik kartı (AMD): Radeon RX 480 veya eş değeri 
 • Grafik kartı (Nvidia): GeForce GTX 1060 veya eş değeri 
 • DirectX: 11 
 • Bağlantı Gereksinimleri: 512 KBPS veya daha hızlı İnternet bağlantısı 
 • Depolama: 30 GB 

Star Wars: Squadrons Çıkış Tarihi

Star Wars: Squadrons, Xbox One, Playstation 4 ve PC platformlarında 2 Ekim 2020 tarihinde yerini alacak. Oyunseverler için, Star Wars: Squadrons fiyatı 39,99 dolar olarak belirlendi.

Star Wars Squadrons 2 Ekim 2020’de çıkış yapıyor.

Star Wars: Squadrons Ön Sipariş ve Satın Alma

Star Wars: Squadrons ön sipariş işlemleri için aşağıdaki platformlara uğrayabilir, 279,99 Türk Lirası karşılığında oyunu satın alma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

 • EpicGames
 • Microsoft
 • PlayStation
 • Steam
 • Xbox

Star Wars: Squadrons için ön sipariş ile satın alma işlemini gerçekleştiren oyunculara hediye olarak, New Republic Recruit ve Imperial Ace kozmetikleri verilecek. Star Wars: Squadrons ile keyifli maceralara adım atmanızı dileriz!

Star Wars Squadrons’u ön sipariş etmeniz durumunda hediyeleriniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.