İngiliz Kraliyet Ailesinde Korkulan Oldu! Koronavirüs Testi Pozitif Çıktı!

İngiltere Veliaht Prensi Charles’in yeni tip koronavirüs (Kovid19) testi pozitif çıktı.

Reuters’ın son dakika haberine göre İngiliz Kraliyet Ailesi’nde 71 yaşındaki Prens Charles’ın koronavirüs testi pozitif çıktı.

Monaco Prensliğinden geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamada, “Monaco Prensi II. Albert’in hafta başında yaptırdığı Kovid-19 testi pozitif çıktı. “Sağlık durumuna ilişkin hiçbir endişe yok.” bilgisi paylaşıldı. II Albert’ın teşhisten 9 gün önce ise Prens Charles’la 10 Mart’ta Londra’da düzenlenen bir etkinlikteki görüntüleri yayınlandı.

Prens Charles’ın en son birlikte görüldüğü Kraliçe Elizabeth ve Prens Philip’in şu anda Windsor Kalesi’nde olduğu aktarıldı. Buckingam Saray’ından yapılan açıklamada, Kraliçe’nin sağlığının iyi olduğu, Prens Charles ile son olarak 12 Mart sabahı görüldüğü, Kraliçe’nin sağlığı konusunda uygun görülen tedbirlere göre hareket ettiği açıklandı. 

Prens Charles’ın eşi Cornwall Düşesi Camilla Parker Bowles’a da koronavirüs testi uygulandığı, sonucun negatif çıktığı belirtildi. Prens ve Düşes’in İskoçya’daki evlerinde karantina altında olduğu ifade edilirken, açıklamada, Prens Charles’in virüsü kimden kaptığının bilinmediği, görevi gereği son haftalarda yüksek mevkideki pek çok isimle bir araya geldiği bildirildi.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.