İngiltere’de Koronavirüs Ölümlerinde Korkutan Artış!

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı günden güne artmaya devam ediyor. Gelen haberlere göre İngiltere’de son 24 saatte 786 kişi daha hayatını kaybetti. Ülkedeki toplam ölüm can kaybı 6 bin 159’a yükseldi.

İngiltere’de koronavirüs can almaya devam ediyor. Ülke genelinde son 24 saatte hayatını kaybedenlerin sayısı 786 artarak 6 bin 169’a ulaştı. Ölü sayısındaki bu artış, günlük olarak şimdiye kadar kayıtlara geçen en yüksek rakam oldu. İngiltere Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, son 24 saatte 14 bin 6 test yapılarak toplam  test sayısı 213 bin 181’e yükseldi. Ülkede koronavirüs vaka sayısı 3 bin 634 artışla, 55 bin 242’yi buldu. Daha önce günlük ölü sayısı 4 Nisan’da 708 ile rekor kırmış, dün ise 439 olarak açıklanmıştı. 

Bugünkü sayılara İngiltere’nin Manchester ve Leeds kentleri ile Birleşik Krallık’a bağlı Kuzey İrlanda’nın verilerinin dahil olmadığı belirtildi. 

İlk etapta “toplumsal bağışıklık kazanılması amacıyla virüsün kontrollü yayılması” stratejisi izleyen İngiliz hükümeti, ölü sayısının yaklaşık 300 bin olabileceğine yönelik raporlar ve eleştirilerin ardından geri adım atmıştı. 23 Mart’ta alınan kararlarla, halkın evden çıkmasına sınırlama getirilirken, marketler ve eczaneler hariç tüm ticari işletmeler de kapatılmıştı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.