İngiltere’de Polis “Selfie” Çekenler İçin İlginç Bir Önlem Aldı! Gölü Siyaha Boyadı

İngiltere’de polis fotoğraf çekmeye gelenleri durdurmak  için ilginç bir yönteme başvurdu. Kasabada’ki “Mavi gölü” siyah boya ile doldurdu.

 

İngiltere’de koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı bini geçti. İngiltere’nin Derbyshire bölgesinde polis,bunun üzerine insanlara”evde kal” çağrısında bulunurken,  birçok kişinin karantina kurallarını ihlal ettiğine dair ihbar aldı. Bunun üzerine ekipler harekete geçti. Her yıl yüz binlerce turist çeken ve ülkenin Harpur Hill kasabasında bulunan “mavi gölü”, “selfie” çekmeye gelenleri durdurmak için siyah boya ile doldurdu.

“HÜKUMETİN MEVCUT TALİMATINA AYKIRI”

Polis olayla ilgili yaptığı açıklamada, insanların “mavi gölü” ziyaret ettiklerine dair ihbar aldıklarını belirterek, “Fotoğraf çekmek için mavi gölün güzel bir yer olduğu konusunda şüphe yok. Ancak, bu yer tehlikelidir ve bu şekildeki toplanmalar hükumetin mevcut talimatlarına aykırıdır. Bunu göz önünde bulundurarak göle gittik ve gölün daha az çekici görünmesini sağlamak için su boyası kullandık” ifadelerini kullandı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.