İngiltere’de Yeni Doğan Bebeğe Corona Virüs Teşhisi Kondu!

Son güncelleme:

İngiltere’de yeni doğan bir bebeğin Corona virüsünün en genç vakası olduğu açıklandı. Annesine Corona virüsü teşhisi konulan bebeğin doğumdan hemen sonra yapılan yeni tip corona virüs testi pozitif çıktı.

Dünyanın en genç corona virüs vakasına İngiltere’de rastlandı. Londra’da yeni doğan bir bebekte corona virüs testi pozitif çıktı. Zatürre olduğu gerekçesiyle hastaneye götürülen hamile kadının test sonuçları doğumdan sonra açıklandı. Sonucun pozitif çıkması üzerine de yeni doğan bebek de corona virüs testine girdi.

İngiltere Sağlık Bakanlığı, iki hastanın da test sonucunun pozitif çıktığını doğruladı. Anne ve bebeğin tedavisi sırasında yanlarında bulunan sağlık görevlilerine de kendilerini karantinaya almaları tavsiye edildi. Çocuğun virüsü anne karnında mı, yoksa doğum sırasında mı kaptığı bilinmiyor.

ÇİN’DEKİ BEBEK VİRÜSÜ YENMİŞTİ
Çin’in Çongçing kentinde annesinde corona virüsü tespit edilen An An adlı bebek, virüsü atlatmıştı. Annenin hamileliğin 35. haftasında yapılan corona virüsü testinde pozitif çıktığı belirtilmiş, bebek sezaryen operasyonla dünyaya gelmişti. Doğumdan sonra kontrol altına alınan ve 350 saatlik tedavinin ardından savaşı kazanmış ve hastaneden taburcu edilmişti. Diğer yandan, Vietnam’da da 2 yaşındaki bir bebeğe corona virüsü teşhisi konmuştu

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.