Instagram’a Koronavirüs Güncellemesi!

Çin’den tüm dünyaya yayılan ve her geçen gün vaka sayısının arttığı koronavirüs herkesi tedirgin etmiş durumda.. Ülkemizde ve dünya da birçok şirket  bu virüse karşı önlemler almaya devam ederken,  bir önlemde dev sosyal paylaşım sitesi Instagram’dan geldi.

Instagram iOS ve Android platformlarında alacağı koronavirus güncellemesi ile aşağıdaki şu özelliklere sahip olacak;
•Instagram, Arama’ya daha fazla eğitim kaynağı dahil edecek.
•Doğru bilgileri tanıtmak için gönderilere ve hesaplara işaret eklenecek.
•Güvenilir bir sağlık kuruluşu tarafından yayınlanmadığı sürece COVID-19 hesaplarını önerilerden kaldırılacak.
•Daha fazla ülkede bağış etiketini kullanıma sunmak ve insanların destekleyecek ilgili kâr amacı gütmeyen kuruluşlar bulmalarına yardımcı olunacak.
•Sosyal Uzaklaşma uygulayanların “Evde Kal” etiketi kullanarak başkalarıyla bağlantı kurmasına yardımcı olmak için paylaşılan bir hikaye oluşturma özelliği eklenecek.
•Görüntülü sohbet sırasında arkadaşlarınızla Instagram’a göz atmanın yeni bir yolunu başlatma özelliği sisteme dahil edilecek.

Instagram’da koronavirüs veya COVID-19 terimlerini arayan kullanıcılar artık bunları Dünya Sağlık Örgütü’nün kaynaklarına ve yerel sağlık bakanlıklarına bağlayan eğitim mesajlarını görecek. Yanlış bilgilerin yayılmasını azaltmak için koronavirus hesapları, hesap önerilerinden kaldırılacak.

Bilgi kirliliğini engelleyerek doğru bilginin yayılmasını sağlayacak olan sosyal medya devi, bugünden itibaren bu özellikler ile mobil platformlardaki uygulamalarını güncelleyecek.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.