İnstagram’dan Ürün Satışı Nasıl Yapılır?

Son güncelleme:

Son yıllarda sıklıkla kullanılmaya başlanan İnstagram, video ve de fotoğraf paylaşımının sağlandığı bir sosyal ağ olarak bilinmektedir. Global çapta sevilerek kullanılan bu uygulama ile ürün satışı yapılabilmektedir. Satış yapabilmek amacı ile İnstagram üzerinde bir butik veya mağaza açmak mümkündür. İnternet ağı kullanıcılarının kullanmış olduğu bu trend uygulama ile insanlara ulaşım sağlamak, ürün tanıtmak ve de tanıtılan ürünlerin satışını sağlamak mümkün, Son yıllarda ev hanımları da dahil olmak üzere İnstagram üzerinden açmış oldukları mağazalar ile gelir elde etiği bilinen bir gerçektir.

Mağaza Ya Da Butik Üzerinden Ne Satılacağının Belirlenmesi

Önemli olan ilk adım açılacak olan mağaza ve ya butik üzerinden neyin satılacağına karar vermektir. Verilen karar sonrasında pazar araştırması yapmak gerekir. Pazar araştırması aynı sosyal ağ üzerinden açılmış olan mağazaların ne sattığı, ürünlerinin satış fiyatı ve işin nasıl işlendiği olmalıdır. Farklı mağazaların takipçi sayısının ne kadar olduğu ve açılacak butik için takipçi kazanmanın nasıl mümkün olabileceği de detaylı bir biçimde analize tabi tutulmalıdır.

Satışına Karar Verilen Ürünlere Uygun Bir Butik Ya Da Mağaza Açmak

Farklı, unutulmayacak bir isim kullanarak mağaza ya da butik açmak önemli bir noktadır. Orta ölçekte uzunluğa sahip olan çarpıcı bir isim İnstagram üzerinde bilinirlik oranını arttıran ayrıntılar arasında yer almaktadır. Harflerin kullanıldığı bir mağaza ismi başarıyı arttırır.

Satılacak Ürünler Hakkında Özet Geçen Bir Profil

Mağaza ya da butik profilinin profesyonel bir şekilde hazırlanması önemlidir. Satışa sunulan ürünler, verilen hizmetler ile alakalı uzun olmayan ve akılda kalıcılığı yüksek ve açıklayıcı olan bilgiler vermek gerekir. Böyle bir durumda müşterilerin ulaşabilmesini kolaylaştıracak mail adresi ve de telefon numarası da profil bilgileri arasına eklenmelidir. Yanı sıra İnstagram üzerinde bulunan direkt uygulaması ile müşteri ilişkisi sağlanabilmektedir.

Araştırmaların yapılması, satılacak olan ürünlerin tedarik edilmesi ve de mağazanın açılmasının ardından ürün paylaşımı yapılmalıdır. Ürün çekimlerinin iyi yapılması takipçilerin beğenisini attıracak olan başka maddeler arasında yer almaktadır. Paylaşılan görsellerin çözünürlüğünün yüksek olmasına özen göstermek gerekmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.