İntagram’da Keşfe Nasıl Çıkılır?

Instagram günümüzde en yoğun ve aktif olarak kullanılan sosyal mecralardan biri haline geldi. Bu durumdan birçok kişi yararlanarak Instagram’ı kazanç haline getirmeye başladı. Eğer sizde yoğun bir kitleye hitap ederek kazanç sağlamak istiyorsanız öncelikle özgün içerikler üretmelisiniz. İçerik fikirleri edinebilmek için yüksek takipçi sayısı bulunan fenomenlerin paylaşımlarını inceleyerek insanların ne tarz paylaşımlardan hoşlandığı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Sonrasında ise yola içerik paylaşımınızı planlayarak devam edebilirsiniz.

Takipçi Sayınızı Arttırmaya Bakın

Eğer planınızın en başında tekrarlayıcı olmamak ve özgün olmak yer alırsa size takipçi kazandırma da fayda sağlayacaktır. Bazı sosyal medya fenomenleri takipçi sayısını fazla göstermek amaçlı takipçi satın alma özelliğinden faydalanmıştır. İlk olarak paylaşımlarınızı gösterebilmek amaçlı sizlerde bu özellikten faydalanmak isterseniz faydalanabilirsiniz. Takipçi satın almada da iki seçeneğiniz bulunuyor. Bunlar Türk takipçi ve yabancı takipçilerdir. Türk takipçiler; sizinle etkileşime geçebilen, yorumlarda bulunabilen ve istediklerinde takibi bırakabilen takipçiler oluyor. Yabancı takipçiler ise robot takipçiler oluyor yani yorum, beğeni takibi bırakma gibi hiçbir etkileşimi bulunmayan sürekli takipte kalan takipçiler. İlerlemek istediğiniz hedefe göre bu alternatifi de değerlendirebilirsiniz.

 Doğru Paylaşım Sizi Keşfete Taşır

Instagram üzerinde geniş bir kitleye ulaşabilmenin diğer bir etkin yolu da doğru paylaşım yapmaktır. Doğru paylaşım yapmak; paylaştığınız içeriğin daha çok görsel şekilde ön plana çıkmasıdır. Instagram yazılı metinlerden daha çok görselliğin aktif olduğu bir sosyal medya sitesidir. Örneğin paylaşmış olduğunuz bir görselin altında ‘#’ kullanarak yazacak olduğunuz birçok açıklama yerine tek bir ‘#’ ile yapacağınız açıklama sizi daha fazla öne çıkarır. Yapmış olduğunuz veya yapacak olduğunuz paylaşımlarda konum bildirmenizde size fayda sağlar.

Özellikle insanların sık olarak takipte olduğu popüler şehirlerde, ülkelerde, mekânlar da bulunarak paylaşımlarınıza eklerseniz keşfe düşmeniz daha kolay olacaktır. Bununla birlikte sizi keşfe düşürerek takipçi kazandırabilecek daha fazla kitleye hitap etmenizi sağlayabilecek yöntemler arasında bulunan diğer yöntemler; paylaşımlarınızda yanınızdaki kişilere yer vererek etikette bulunmak hesabınızda etkileşimi arttıracaktır. İçeriği yoğun olmayan sık sık farklı paylaşımlarda bulunarak insanlarda merak uyandırır ve sizinle olan etkileşimlerinin kesilmemesini hep aktif olmasını sağlayabilirsiniz.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.