İnternet Hızını Ölçmek Çok Kolay!

İnternet Hızı Ölçmek…

İnternet Hızı Nasıl Ölçülür?

En doğru sonuca ulaşabilmek için :  Doğru bir hız ölçümü yapılabilmesi için masaüstündeki sayfalar kapatılmalıdır. Bu işlemi aynı şekilde telefon cihazlarında uygulamaları kapatarak hız ölçümü yapılmaktadır. Uzmanların önerdiği ise ethernet kablosu ile bilgisayarınıza bağlayarak en doğru sonucu almak mümkündür.

Google’den hız testi yazdığınız zaman ilk çıkan link’e girerek başlat tuşuna basarak internet hızını ölçebiliyorsunuz.

Türk Telekom İnternet Sitesi  Koronavirüs salgını süreci boyunca insanlar artık evlerinden çalışmaya başladı. Herkesin internetlere yüklenmeye başladığı ilk zamanlarda sıkıntı yaşanmaktaydı.  Örneğin: sadece 20 mb olan dosyayı 10-15 dakikada gönderebiliyorduk. Ama çalışmalar başladı ve internet hızı konusunda insanları mağdur etmemek hedefleniyor.

İnternet Hızı Artırmanın Yolları:

  1. Bant Genişliği yüksek olan bir modem kullanın.

Gelişen teknolojiyle kullandığımız aletlerinde geliştiğini ve değiştiğini görüyoruz. 4 yılda bir değişilen telefonları değiştirirken , modem içinde aynı değişimin yapılması gerektiğini biliyor muydunuz? . Yeni cihazlar her zaman hızlıdır.

2. Virüsleri Temizleyin.

İnternet hızını arttırmak için mutlaka dikkat etmemiz gereken bir madde,gün içerisinde girdiğimiz sayfalarda çerez yani virüsler bulunur. Uygun virüs programı kullanınız.

3. İnternet Bağlantı Kablolarını Kısaltın.

Kablonun uzunluğu arttıkça direnç değeri de artacaktır. Cat6 kablo tercih edilmeli ve mğmkün olduğunca kısa olmalıdır.

4. Profesyonel Switch Cihazı kullanılmalı.

5. Wi-fi Sinyal Güçlendirici kullanılmalı.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.