İnternetten İngilizce Öğrenmenin Püf Noktaları!

Dil öğrenmek, günümüzde bol seçeneği olan ve kolay kaynak erişimi mevcut bir durum. Oturduğumuz yerden ücretsiz çok fazla kaynağa erişim sağlayabiliyoruz. Özellikle ingilizce öğrenmek artık Türkçe bilmek kadar önemli. Durum böyle olunca internetten ingilizce nasıl öğrenilir? sorusu oldukça yaygın sorular arasında. İnternetten ingilizce öğrenmek için değerlendirebileceğiniz seçenek ve püf noktaları inceleyelim.

Her derde deva ”Youtube”

İnternetten İngilizce Öğrenmenin Püf Noktaları!

Youtube her konuda video içeriğine sahip bir platform. Merak ettiğimiz ya da araştırmak istediğimiz hemen her konuda video barındırıyor içinde. Evde ingilizce öğrenmek için de bu platformu kullanabilirsiniz. Detaylı ingilizce anlatımı olan videolar bulabilir ve kendinize günlük bir ders programı periyodu oluşturarak ingilizce öğrenebilirsiniz.

İngilizce dersi veren uygulamalar

İnternetten İngilizce Öğrenmenin Püf Noktaları!

Ücretsiz ingilizce öğrenmek istiyorsanız bunun bir yolu da ingilizce öğretmek için oluşturulan uygulamalar. ingilizce öğreten ücretsiz uygulamalar kelime ezberlemek, gramer öğrenmek ya da cümle kurmak için seviyenize uygun dersler veriyor. Hatta bu uygulamaların çoğunda günlük hatırlatma yapan ve sizi ders çalışmaya teşvik eden bildirimler de mevcut. Eğlenceli bir şekilde ingilizce öğreten bu uygulamalardan sevdiğiniz bir tanesini kullanabilirsiniz.

Ücretsiz uygulamaların yanı sıra ingilizce öğreten ücretli uygulamalar da mevcut. Genelde ücret verdiğiniz uygulamalarda reklam görme probleminiz ortadan kalkar. Ücretsiz uygulamalarda da bir süre sonra sizden üst seviyeler için ücret talep edilebilir. Bütçenize uygun uygulamaları araştırarak bu ücretli uygulamaları kullanabilirsiniz.

Chat Uygulamaları

İnternetten İngilizce Öğrenmenin Püf Noktaları!

Eğer ingilizce öğrenmek istiyorsanız en iyi yol konuşmak. Eğer kendinize ingilizce konuşan bir arkadaş bulursanız ve sohbet ederseniz zamanla dilinizin geliştiğini fark edeceksiniz. Böylece ingilizce çalışmalarınızda daha çok pratik yapmış olur ve dil öğrenmeyi eğlenceli bir hale getirmiş olursunuz.

Bunun için chat uygulamalarını indirebilir ve yabancı insanlarla muhabbet edebilirsiniz.

Film, dizi izleyerek ingilizce öğrenme

İnternetten İngilizce Öğrenmenin Püf Noktaları!

Genelde altyazılı film ve dizi izliyoruz. Eğer izlediğiniz dizi ve filmleri önce türkçe altyazılı sonrasında da ingilizce altyazılı izlerseniz size katkısı olabilir.

Filmleri türkçe dinleyip ingilizce altyazılı izlemeyi de deneyebilirsiniz. Bu sizin tercih ve öğrenme kabiliyetinize göre değişecektir. Ancak eğlenerek ingilizce öğrenmenin bir yolu olarak bu yöntemi de denemekte fayda var.

Günlük kelime ezberleme

İnternetten İngilizce Öğrenmenin Püf Noktaları!

İngilizce cümle kurmanın en temeli tabi ki kelimeleri öğrenmekten geçiyor. Kendinize günlük kelime öğrenme kotası koyabilir ve kelimeleri öğrenmeye başlayabilirsiniz. Her gün 15 dakikanızı bile ayırsanız uzun zamanda çok sayıda kelime öğrenmiş ve kelime haznenizi geliştirmiş olursunuz. Bunun için internetten kelimeleri araştırabilir ve anlamlarıyla öğrenebilirsiniz.

İpucu! Kelimeleri öğrenirken türkçe kelime karşılığına değil görsel karşılığına bakmak daha akılda kalıcı olacaktır. Bunun için her kelimenin karşısına kelimenin anlamı olan görseli çizerek pratik yapabilirsiniz.

İnternetten İngilizce Öğrenmenin Püf Noktaları!

Her şeyden önce İngilizce öğrenmek sizin elinizde. Gün içinde sık sık pratik yapmalı ve boş vermemelisiniz. Bu püf noktaları değerlendirerek ısrarla çalışırsanız dil öğrenmek kaçınılmaz olacaktır.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.