İos Ve Android Telefonların Pil Ömrü Nasıl Uzatılır?

Akıllı telefonlar her an yanımızda. Onları günün her saatinde sıkça kullanıyoruz. Bu durumda onların hayatta olması oldukça önemlidir. Onları hayatta tutan ise şarjının yüksek olmasıdır. Ancak yanlış kullanım sonucunda telefonların pil ömrü kısalıyor ve telefonların şarjı çabuk bitiyor. Bu durum da telefonu sürekli şarj etmek zorunda kalıyoruz ve önemli br iş yaparken bizi ortada bırakabiliyor.

iphone pil ömrü uzatma nasıl gerçekleşir?

iphone pil ömrü uzatma nasıl gerçekleşir? İOS 13 pil ömrü uzatmak için ne yapmalıyız? Pil ömrü uzatmak için ne yapılır? Akıllı telefon pil ömrü nasıl uzatılır? Bu soruların ayrıntılı cevaplarını inceleyelim.

Pil ömrü uzatma

Akıllı telefonlarda kullanmadığınız bazı uygulamalar siz fark etmeden şarjınızı bitiriyor. Eğer telefonda kullanmadığınız bölümler varsa onları kapalı tutmalısınız. Öncelikle ekran parlaklığı ile başlayabiliriz. Ekran parlaklığı, telefonunuzun şarjını resmen yutuyor.Ekran parlaklığını düşürmek akşam saatlerinde göz sağlığınız için de oldukça yararlı. Bu yüzden olabildiğince ekran parlaklığını kısmanız gerekiyor. Böylece şarjınızın daha geç bitmesini sağlayabilirsiniz.

İOS 13 pil ömrü uzatmak için ne yapmalıyız?

Şarjınızın bitmesini istemiyorsanız yapmanız gereken bir diğer şey de konum hizmetlerini kapamak olacaktır. Konum hizmetlerini eğer kullanmıyorsanız kapalı tutmalı kullanacağınız zamanlarda açmalısınız. Bu tür durumlarda şarjınız siz fark etmeden tükenir. Bu hizmeti kapatarak bataryanızı daha uzun süre kullanabilir ve daha geç şarj edebilirsiniz.

Pil ömrü uzatmak için ne yapılır?

WİFİ, hüvresel veri ve bluetooth gibi hizmetler de telefonunuzun şarjını yutan hizmetlerdir. Bu hizmetler açıksa siz telefonu kullanmasanız bile şarjınız çok hızlı biter. Bu hizmetleri mümkün olduğu kadar kapalı tutmalısınız. Böylece pil ömrünüz daha da uzayacak ve telefonunuzu daha uzun süre kullanacaksınız.

eğer cihazınızda OLED ekran bulunuyorsa siyah arka plan yapmalısınız. Koyu uygulamalar kullanmak da pil ömrünüzü uzatmak için iyi bir yöntemdir.

Akıllı telefon pil ömrü nasıl uzatılır?

Eğer hızlı internete ihtiyacınız yoksa bu durumda 4G yerine 3G ya da 2G internet hızını tercih edebilirsiniz. Böylece pil ömrünüz daha uzun olacak.

Ekran kilidini kapamayı unutuyor olabilirsiniz. Ekran kilidini kapamaya özen göstermelisiniz. Eğer sürekli unutuyorsanız kilidin kendi kendine kapanma süresini olabildiğince düşük tutmalısınız. Böylece kısa sürede telefon kilidiniz kapanacak ve şarjınız daha uzun süre dayanacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.