İphone Kullananlar Dikkat! Apple, 22 Haziran’dan Sonra 6s’ten Düşük Modellerin Fişini Çekiyor

ABD merkezli teknoloji şirketi Apple, belli zamanlar düşük modelli cep telefonlarının sürümünü güncellemiyor. Yine bu zamanlardan birini yaşayan Apple kısa süre önce iOS 14 ile diğer yeni yazılımları ve olası bazı yeni donanımlarını tanıtacağı WWDC 2020’nin tarihini açıklamıştı.

Fakat Apple yine aldığı aynı karar ile Apple iPhone 6S’den eski iPhone modellerinde iOS 14’ün kullanılmasına izin vermeyeceğini açıklayarak düşük modellerin fişini çekti.

Apple’ın her yıl düzenlediği WWDC geliştiriciler konferansı Koronavirüs salgını nedeniyle internet üzerinden düzenlenecek. Apple yeni mobil işletim sistemi iOS 14’ün de tanıtılacağı etkinliğin düzenleneceği tarihi açıkladı. Apple tarihin açıklanması sonrası başka bir açıklamaya daha imza attı.

Apple’dan yapılan açıklamaya göre WWDC 2020 22 Haziran’da yapılacak. Gücellemenin tanıtılmasının yanında Apple bazı iPhone modellerine verdiği desteği kesecek.

İphone Kullananlar Dikkat! Apple, 22 Haziran’dan Sonra 6s’ten Düşük Modellerin Fişini Çekiyor

6S’TEN ESKİ MODELLERE GÜNCELLEME YOK

Destek verecek modellerin, iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max, iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR, iPhone X, iPhone 8 Plus, iPhone 8, iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone 6S Plus, iPhone 6S olması bekleniyor.

Şirkete yakın kaynaklara dayandırılan iddialara göre Apple iPhone 6S’den eski modeller desteklenmeyecek ve bu eski modeller güncellenmeden yaralanamayacak.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.