İranlı Zombi Gelin Koronavirüse Yakalandı!

Kendisini Angelina Jolie’ye benzetmek isteyen fakat yaptığı aşırı estetik sonucu adı ‘zombi gelin’ a dönüşen İranlı Fatemeh Khisvand’ın koronavirüse yakalandığı açıklandı.

Sosyal medyada aşırı makyajlı ve filtreli fotoğraflarını paylaşarak şöhrete kavuşan Fatemeh Khisvand İran’da bir cezaevinde tutuklu olarak hayatını sürdürüyor. Ekim ayında cezaevine giren 22 yaşındaki kadına dair suçlamalar ise ise  “Şiddeti, zinayı övmek ve gençleri yanlış yönlendirmek” .

İranlı kadının sosyal medyada adı ise Sahar Tabar. Fakat konuyla ilgili açıklama ise ABD merkezli, İnsan Hakları Merkezi isimli kuruluşundan geldi.  Kuruluş adına açıklama yapan avukat Payam Derafshan, “Bu genç kadının, cezasının uzatılmasına ve hapisten çıkarak tedavi olmasına engel olunmasını kabul etmiyoruz” dedi.

Hapishane yetkilileri ise yapılan bu açıklama sonrası iddiaları yalanadı. Fakat avukat yeni bir açıklama yaparak cezaevinde birçok koronavirüs hastasının bulunduğunu iddia etti.  Derafshan, “Fakat hapishane içerisinden aldığım birçok kaynak bana o koğuşta çok sayıda Kovid-19 hastasının olduğunu söyledi. Yetkililere çağrımız hasta olanları hapishaneden çıkarmaları yönündedir” ifadesini kullandı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.