İspanya Kraliyet Ailesine Koronavirüs Şoku!

 

Koronavirüsün(Covid-19) en fazla can aldığı ülkeler arasında yer alan İspanya‘da kraliyet ailesi prensesi Maria Terasa(86) virüsten dolayı hayatını kaybetti. Böylece dünyada ilk koronavirüse yenik düşen kraliyet ailesi mensubu oldu. Terasa’nın Cuma günü hastalığa yenik düştüğü açıklandı. İspanya’nın Burbon- Parma Kraliyet Ailesi’nden prensesin ölümünü kardeşi Prens Sixtus Henry açıkladı.

Fransa’nın başkenti Paris’te 28 Temmuz 1933’te doğan Prenses Maria Teresa, İspanyol Kraliyet ailesinin en küçük kolu olan Burbon-Parma ailesinden Prens Xavier ve Prenses Madeleine’in altı çocuğundan biriydi.Maria Theresia, Habsburg hanedanının devleti, 1740-1780 tarihleri arasında bizzat yöneten tek imparatoriçesiydi. Kendi çocuğu yoktu ama Bourbon-Parma Prensi Carlos, Parma Dükü ve Piacenza, Prenses Margarita ve Prens Jaime dahil olmak üzere bir dizi yeğeni vardı.

İSPANYA’DA ÖLÜ SAYISI 6 BİNE YAKLAŞTI

İspanya’da son verilere göre, Covid-19 salgınında hayatını kaybedenlerin sayısı, ülkede şimdiye kadar tespit edilen günlük en yüksek rakama ulaşarak, 832 artışla 5 bin 812’a yükseldi.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.