İstanbul’a Geleceği Söylendi!

Son güncelleme:

Transfer çalışmaları yoğun geçen Galatasaray‘da, her geçen gün yeni gelişmeler yaşanıyor. Kimi kaynaklarda Cimbom‘un Kolombiyalı defans oyuncusu Oscar Cabezas ile anlaştığı yazıldı.

Cabezas, 22 Aralık 1996 doğumludur.

Sarı Kırmızılılar İçin Yola Çıktı!

23 yaşındaki Oscar Cabezas, sol ayağını kullanmakta. Kolombiyalı stoper, sözleşmesi sona eren oyuncu statüsünde bulunuyor. Genç futbolcu, Sarı Kırmızılılar ile sözleşme imzalamak için yola çıktı.

Cabezas, Kolombiya’yı U17 seviyesinde temsil etti.

3+1 Yıllık Sözleşme İmzalandı

Kolombiyalı yazar olan Carlos Pamo, Oscar Cabezas’ın Galatasaray ile 3+1 yıllık anlaşma imzaladığını açıkladı.

Anlaşma Teyit Edildi!

Oscar Cabezas transferi üzerine Carlos Pamo: “Kesin olarak teyit ettik. Galatasaray, Oscar ile 3+1 yıllık sözleşme imzaladı. Oyuncu Galatasaray‘a katılmak için bu akşam İstanbul’a uçuyor. Oscar’ın şu an hiçbir sakatlığı yok. Potansiyeli yüksek bir futbolcu olduğu için Galatasaray bu oyuncuyu transfer etti. Henüz 23 yaşında. Hava toplarında çok başarılı, güçlü ve teknik bir stoper.” açıklamalarında bulundu.

Galatasaray’ın Kolombiyalı defans oyuncusu Oscar Cabezas ile anlaştığı yazıldı.

Oscar Cabezas Kimdir?

Oscar Cabezas, 22 Aralık 1996 Kolombiya doğumlu olup defans oyuncusudur. Cabezas, Patriotas takımı oyuncusudur ancak kiralık olarak Rosario Central takımında oynuyordu.

Oscar Cabezas, Club Juanito Moreno ve Atletico Paranaense’nin genç takımlarında forma giydi. Paranaense ile A takıma çıkan Cabezas, takımda forma şansı bulamadı ve 2017 yılı Ocak ayında Patriotas ile anlaşarak kariyerinde yeni sayfa açmış oldu.

7 Nisan’da Belgrano’ya karşı ilk büyük golünü attı.

Cabezas,17 Yaş Altı Futbol Şampiyonası’nda üç ödül kazanarak Kolombiya’yı U17 seviyesinde temsil etti.

Cabezas, ilk profesyonel maçına, 9 Şubat’ta Once Caldas karşısında çıktı. Genç futbolcu, 2017 yılında Patriotas ile 34 kez forma giydi ve 24 Ocak 2018’de Rosario Central ekibine kiralık olarak transfer edildi.

Kolombiyalı futbolcu, 3 Şubat’ta takımıyla ilk maçına çıktı ve 7 Nisan’da Belgrano’ya karşı profesyonel kariyerinin ilk golünü attı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.