İstanbul’da Denize Girilebilecek 5 Yer

İstanbul gezip görülebilecek yerler bakımından en güzel şehirler arasında yer alıyor. Özellikle yaz ayları geldiği zaman burada yaşayan insanlar şehrin kalabalığından uzakta iyi bir hafta sonu geçirmek için İstanbul üzerinde yer alan plajlara akın ediyor. Yaz aylarında deniz, kum, güneş 3’lüsünü İstanbul üzerinde yaşamak isteyen insanların tercih edebileceği birbirinden farklı plajlar şu şekildedir;

Büyükada

Büyükada hem gezip görülecek hem de denize girmek için oldukça uygun olan mekânların ilk sırasında yer alıyor. Aynı zamanda Marmara Deniz’inin en temiz ve en güzel plajı olan Büyükada’da hafta sonu kaçamağı yaparak tüm stresinizi atabilirsiniz. Büyükada diğer adalar ile kıyaslandığı zaman büyüklük olarak oldukça farklıdır. Ada içerisinde tam olarak 8 tane plaj vardır. Sizlerde hafta sonunu güzel bir denizde geçirmek isterseniz burada geçirebilirsiniz.

Prenses Koyu Plajı

Büyükada’da yer alan Prenses koyu plajı hafta sonlarının vazgeçilmez mekânıdır. Ada’da indiğiniz zaman tekne ile ücretsiz olarak bu koya geçerek denizin keyfini sürebilirsiniz. Plaj içerisinde şemsiye, şezlong, duş ve soyunma kabini gibi birçok hizmet ücretsiz olarak veriliyor.

Heybeliada Ada Beach Club

Büyükada’nın benzersiz plajlarından sonra en güzel ve en muhteşem plajları arasında yer alan Heybeliada Ada Beach Club plajı tertemiz denizi ve kumlu yapısı ile geldiğiniz zaman sizlere tatildeymiş havası verecek cinsten. Etrafında bulunan çam ormanları ile benzersiz bir görünümü olan bu plaja dilediğiniz zaman gelerek yazın sıcaklığını atabilirsiniz.

Şile

Ulaşım kolaylığından dolayı herkes tarafından tercih edilen Şile tam anlamıyla bir tatil kenti görünümündedir. İstanbul tatilinde yaşayan insanlar için vazgeçilmez bir mekân olan şileye dilediğiniz tüm zaman dilimlerinde gelebilirsiniz.

Florya Menekşe Plajı

Küçükçekmece gölünün hemen yan kısmında bulunan Florya Menekşe Plajı 620 metre uzunluğundadır. Plaj içerisinde duş, tuvalet, kabin gibi hizmetleri alabileceğiniz bir plajdır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenerek halk plajına döndürülen Menekşe Plajında herhangi bir ücret ödemeden dilediğiniz zaman denize girebilirsiniz. Metrobüs ile Küçükçekmece’ye geldikten sonra kolaylıkla plaja ulaşabilirsiniz. Hem denizin hem de güneşin tadını çıkarabilirsiniz

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.