İstanbul’da GBT Sorgusu Yapan Bekçilere Bıçaklı Saldırı!

İstanbul, Bahçelievler’de saat 21.00 sularında devriye gezen 3 bekçi bir şahıstan şüphelenerek kimlik sorgusu yapmak istedi, sonrasında ise dehşet anları yaşandı. Bekçileri bıçakla yaralayan saldırgan, yaralı bekçi tarafından tabanca ile vurularak yakalandı.

Bahçelievler’de saat 21.00 sıralarında, Zafer Mahallesi Çimen Sokak’ta sokak içerisinde şüpheli şahıslar üzerinde GBT sorgusu yapan3 bekçiden biri olan  Remzi Z. isimli bekçi, şüphelendiği C.P. isimli şahsın sorgusunu yapmak istedi. C.P. isimli saldırgan önce bekçiye küfür etti daha sonra bekçiye bıçakla saldırarak yaraladı. Olayı gören İlker D. ve Fikri D. isimli bekçiler Remzi Z.’ye yardım etmek için geldiğinde saldırgan C.P. olaya müdahale eden diğer bekçilere de bıçakla saldırarak iki bekçiyi de yaraladı.

Saldırganın yaralaması sonucu yere düşen İlker D. isimli bekçi beylik tabancasıyla şüpheli C.P.’yi sol bacağından vurdu. Olayı gören vatandaşlar durumu polis ekiplerine bildirken, olay yerine gelen polis ekipleri çevrede geniş güvenlik önlemi aldı. Sağlık ekipleri ise yaralı bekçilere ve saldırgana müdahalede bulundu.

Olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından bekçiler Çapa Tıp Fakültesi Hastanesine götürüldü. Gözaltına alınan saldırgan C.P. ise Bağcılar Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Bekçilere bıçakla saldırarak yaralayan C.P.’nin emniyet kayıtlarında tehdit, hakaret, evden hırsızlık ve kasten yaralama gibi suçlardan kayıtları olduğu öğrenildi. Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.