İstanbul’da Kiralık Ev Bulmak İçin İpuçları

İstanbul büyük bir şehir. Bu durumda İstanbul’da ev kiralamak için çok fazla yer seçeneğiniz bulunuyor. İstanbul kiralık evler içerisinde kendinize uygun evi bulmak için izleyeceğiniz yolu bilmiyorsanız bu ipuçları işinize yarayabilir..

Yeni eviniz için konum belirleyin

Kiralık ev bulurken konum belirleme

İstanbul‘a yeni taşınıyor olabilirsiniz işinize, okulunuza yakın olan ya da önemle istediğiniz bir bölge varsa o bölgeye yönelik araştırma yapmalısınız. Eğer İstanbul’un neresinde oturacağınıza karar vermediyseniz internet üzerinden araştırma yapabilir ya da İstanbul’u tanıyan arkadaşlarınıza, akrabalarınıza danışabilirsiniz.

İnternet üzerinden kiralık ev bulmak

internetten kiralık ev nasıl bulunur?

Eğer İstanbul‘da hangi bölgede kalacağınıza karar verdiyseniz internet üzerinden kiralık ilanlar yayınlanan sitelere girebilirsiniz. Bu siteler bölge, fiyat, oda gibi seçenekleri sorarak filrelendirme yapar ve size en uygun evleri sunar. Size uygun olan evi inceleyebilir, fotoğraflarına bakabilir ve konum bilgisine hakim olabilirsiniz. Sonrasında ev sahibine ulaşmak için mesaj atabilir ya da telefon numarası ile iletişim kurabilirsiniz.

Sosyal medyadan ev bulma

İstanbul’da internetten ev kiralamanın bir diğer yolu da sosyal medya platformlarıdır. Bu platformlar içinde evini kiralamak isteyen ev sahiplerinin ilanlarını bulabilir ve iletişime geçebilirsiniz.

Sahibinden ev bulma

İstanbul’da sahibinden kiralık ev bulmak istiyor ve emlakçılara komisyon vermek istemiyorsanız bunun için internet üzerinden ev aramanız daha faydalıdır. Sokak sokak gezerek ev bulmak İstanbul şehir şartlarında yorucu olabilir.

Emlakçıdan ev kiralama

Emlakçıdan ev bulma

İstanbul emlakçı konusunda da oldukça zengin bir şehir. Emlakçınızı önceden araştırabilir sitesinden mevcut evlere bakabilirsiniz. Emlakçıların ilanlarını paylaştığı ortak siteler de bu konuda fayda sağlayacaktır. Tanıdıklarınıza güvenilir bir emlakçı sorabilir ve fikir alabilirsiniz.

Emlakçılar size en uygun evi bulacak ve sonrasında size evi gösterecektir. Eğer seçeneklerinizi değerlendirip kendinize uygun evi bulduysanız emlakçınıza da belirli bir komisyon vererek evinizi tutabilirsiniz.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.