İstanbul’da Yangın

İstanbul’un Gaziosmanpaşa semtinde yangın çıktı. Dört katlı bir binanın çatısının yanması ve rüzgarın yangını daha da körüklemesi sonucu binadaki yangın zor söndürüldü. Yangın sabah saatlerinde ortaya çıktı. İtfaiye ekiplerini arayan görgü tanıkları sayesinde itfaiye ekibi yangını söndürdü.

Gaziosmanpaşa’daki evin çatısının nedeni belli olmayan bir sebeple yandığı kayıtlara geçti. İtfaiye ekibinin zamanında gelmesi sayesinde ölen ya da yaralananın olmaması da sevindirdi. Kısa bir süre sonrasında yangının söndürülmesi sayesinde can ya da mal kaybı da yaşanmamış oldu. İtfaiye ekipleri merdiven yardımıyla yangının olduğu alana müdahale etti. Yangının yaklaşık olarak yarım saat civarında söndürüldüğü elde edilen bilgiler arasında yer alıyor. Yangının söndürülmesinde büyük rol oynayan itfaiye ekiplerinin yangının kaçaktan ortaya çıkabileceğini söyledikleri de bildirildi.

Olay yerinde olan görgü tanığı Ufuk Şimşekli, alevleri gördükten sonra hemen apartmanın zillerini çaldığını ve apartmandaki herkesin dışarıya çıkarıldığını belirtti. Özellikle de binada yer alan yaşlı bir teyzenin olduğunu ve onun da hemen aşağı indirildiğini söyledi. Apartman sakinlerinin durumunun iyi olduğu da elde edilen bilgiler arasında. Mahallenin yangından korkmasından dolayı sokaklara döküldüğü de görüldü. Görgü tanığı Ufuk Şimşek, ‘’Yangını gördükten sonra olay yerinde olan ben ve arkadaşlarım hemen tüm zilleri çaldık. Apartman içerisindeki yaşlı teyzeyi de aşağı indirdik. Hemen itfaiye ekiplerini aradık. Herhangi bir şekilde can ya da mal kaybının olmamasından dolayı da mutluyuz. ‘’ dedi. Bina sakinlerinin uyumasından dolayı yangını hissetmemeleri daha ciddi bir yangına sebep olabilecekti. Şimşek sayesinde yangının kısa sürede görülmesi ve itfaiye ekiplerine haber verilmesi alevlerin yayılmasını engelledi. Apartmanın içerisinde kaçak olup olmadığı ve yangının neden çıktığı da araştırılan konular arasında yer almakta.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.