İşte Daha Güzel Görünmenin ve Cildi Yenilemenin Formülü

Güzel görünmek herkesin hayali. Cildinize ve kendinize özenle bakarsanız daha güzel görünmeniz mümkün. Özellikle yenilen sağlıklı yiyecekler vücutta olumlu etkilere neden oluyor. Bir olumlu etki de cildiniz olacak. Cildinize iyi gelecek sağlıklı yiyecekleri tüketerek daha güzel görünebilirsiniz.

Yüz güzelliği için nasıl beslenmeli? Cildi sıkılaştırmak için ne yemeli? Yüz güzelliği için nasıl beslenmeli? Güzel cilt için ne yemeli? Cilde iyi gelen besinler neler? Bu soruların ayrıntılı cevaplarını inceleyelim.

Ceviz

Yüz güzelliği için nasıl beslenmeli?

Cevizin içeriğindeki çinko cilt sağlığı için son derece önemlidir. Özellikle akne problemi yaşayanlar çinko eksikliği yaşıyor demektir. Çinko, citteki yağ üretimi ve akne üretici hormonu dengelemektedir. Aknelerden korunmak için ve cildinizdeki hücrelerin yenilenmesi için ceviz tüketmeniz gerekiyor.

Ceviz kan damarlarını genişletmektedir. Bu durum da kan dolaşımını hızlandırıcı etki sağlar. Bu durumda ceviz, saç köklerinizi de daha iyi besler ve dökülmelere çare olur.

Ispanak

Cildi sıkılaştırmak için ne yemeli?

Cildin onarılmasını sağlayan ve bakımını sağlayan en önemli vitamin A vitaminidir. Yeteri kadar A vitamini almazsanız deriniz pullanabilir ve akne gibi sorunlar yaşayabilirsiniz. Ispanak ise içeriğindeki A vitamini ile antioksidan etkisi yaratacaktır. Bu durumda ıspanak tüketmek cildinizi besler ve güzelleşmenizi sağlar.

Somon

Yüz güzelliği için nasıl beslenmeli?

Kurumuş, tahriş olmuş cilt, siyah nokta ve beyaz nokta oluşan ciltteki temel sorun Omega-3 eksikliğidir. Bazı yağ asitlerini takviye olarak almanız gerekir. Bunun için de içeriğindeki yoğun Omega-3 ile somon iyi bir tercih olacaktır. Somon cildinizin pürüzsüz bir hal almasını sağlayacak ve sizi güzelleştirecek.

Yumurta

Cilde iyi gelen besinler neler?

Ciltteki hücre gelişimine büyük katkı sağlayan, cildi nemlendirip besleyen D vitaminini yumurta ile vücudunuza alabilirsiniz. Gün içinde bir adet yumurta yerseniz cildiniz daha sağlıklı görünecektir.

Domates

Domatesin cilde etkisi

Güneşin zararlı ışınları cilde zarar verebiliyor. Bir antioksidan olan domates E vitamin deposudur. E vitamini ise kırışıklıkların azalmasına ve cilt kuruluğunun giderilmesine yardımcı olur. Domates yiyerek cildinize gerekli vitamini verebilir ve daha sağlıklı görünebilirsiniz. E vitamine sahip olan buğday tohumu, badem, ay çiçek çekirdeği, lahana, avokado ve şeftali de cildinizi beslemek de size yardımcı olabilir.

Bitter Çikolata

Bitter Çikolatanın güzelliğe katkısı

Çikolata özellikle flavonoid açısından zengindir. Flavonoidler ise cildi UV ışınlarından korumaya destekçi bir antioksidandır. Eğer güneşin zararlı ışınlarından cildinizi korumak istiyorsanız hem güneş kremi kullanabilir hem de ek olarak bitter çikolata yiyebilirsiniz. Bu enfes tat cildinizi korumak için iyi bir yöntem olacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.