İşte Fit Ve Zayıf Fransız Kadınların Beslenme Şekilleri

Son güncelleme:

Fransız kadınları ince ve zariftir. Oldukça hoş fiziğe sahip olan Fransız kadınlarının nasıl beslendiği bu duruma en büyük etken. Peki Fransız Kadınlar Niçin Kilo Almaz? Fransız kadınları nasıl beslenir? Fit Yiyecekler neler? Zayıflamanın yolları nelerdir? Bu soruların ayrıntılı cevaplarını inceleyelim.

Kalite vazgeçilmez bir kuraldır

Fransız Kadınlar Niçin Kilo Almaz?

Fransız kadınları eğer bir çikolata yemek istiyorsa bu en iyi çikolata olmalıdır. Genelde yedikleri her besin için geçerli olan bu durumda oldukça ölçülü de davranırlar. Kaliteli besinleri alır ve zamana yayarak yerler. Bu durum da hoş fiziklerinin bir nedeni olabilir.

Haftalık değil iki günde bir alışveriş yaparlar

Fransız kadınları nasıl beslenir?

Fransızlar haftalık ya da aylık alışveriş yapmak yerine iki güne bir alışveriş yağmayı tercih ediyorlar. Bu şekilde meyve ve sebzeleri daha taze tüketme fırsatı doğuyor. Uzun süre bekleyen meyve ve sebzeler tazeliğini kaybediyor. Ayrıca iki güne bir alışveri yapmak için harcanılan kalori de kilo alımına engel olan bir durum. Bu durum değerlendirilirse sık sık alışverişe çıkmak hem daha taze besinler tüketmek hem de daha çok kalori yakmak için oldukça avantajlı bir durum.

Koşan kadınları Paris sokaklarında sıkça görebilirsiniz

Fit Yiyecekler neler?

Fransız kadınlar oldukça aktifler. Her yere yürüyerek giden ve sabahları koşan kadınlar şehirde sıklıkla görülüyor. Onlar için spor yapmak sadece gençlere özgü değil. Her yaşta insanı sabahları koşarken, spor yaparken görebilirsiniz. Bu durum da daha az yağ kütlesine sahip olmalarını sağlıyor.

Bol sohbetli yemek masaları var

Zayıflamanın yolları nelerdir?

Beynimiz yemek yemeye başladıktan 20 dakika sonra tokluk hissine kavuşuyor ve sinyal veriyor. Bu durumda bu 20 dakikada ne kadar az yerseniz o kadar az kalori alırsınız. Fransızlar yemek masalarında bolca sohbet ediyor ve yemeklerini uzun süre çiğniyor. Hatta bazı zamanlarda çatallarını ve bıçaklarını bırakıyor, yemeğe ara veriyorlar. Bu durum da daha az porsiyonla doymalarına neden oluyor.

Onlar sürekli akdeniz diyeti uyguluyor

Onlar sürekli akdeniz diyeti uyguluyor

Fransızlar oldukça dengeli beslenerek fark etmeden akdeniz diyeti uyguluyorlar. Bir akdeniz ülkesi olan bu yerde zeytinyağı, meyve, sebze, balık ve süt ürünleri sıkça tecih ediliyor. Fransızlar öğünlerinde mutlaka çorba bulunduruyor. Az yağlı bir ana yeemek ve tam tahıllı ekmek tüketiyorlar. Çay da tüketen bu toplum tatlı porsiyonunu oldukça küçük tutuyor. Bu durum da daha zayıf kalmalarına neden oluyor.

Fransa denince aklınıza şaraplı, kırmızı etli, bol peynirli masalar gelebilir. Ancak bu eski usul beslenme anlayışını sadece %18’lik bir kısın uyguluyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.