İşte Türkiye’nin En Tehlikeli Yolu: Derebaşı Virajları!

Son güncelleme:

Yola çıkmadan önce bir kaç kez düşünmenizi gerektirecek yolların birçoğunun ülkemizde olduğunu biliyor muydunuz? İşte Türkiye’nin en tehlikeli yolları.

Türkiye’nin dünyada olduğunu gibi sıra dışı ve tehlikeli yolları mevcut ve buralardan geçmek dahi değil görmek bile tüyleri diken diken ediyor.

İşte karşılaştığınız zaman hatim indirtecek Türkiye’nin en tehlikeli yolları arasındaki Derebaşı Virajları…

Dünyanın en zorlu yolları arasında gösterilen Bayburt-Trabzon arasında bulunan Soğanlı Dağı üzerinde oldukça keskin olan Derebaşı Virajları, macera tutkunlarının bile ağzını açıkta bırakıyor.

İşte Türkiye’nin En Tehlikeli Yolu: Derebaşı Virajları!

Yeni yerler görmek isteyenlerin şok olacağı bu yol macera tutkunlarınında favori bölgelerinden.

Kullanıcılarına dünya genelindeki tehlikeli ve zorlu yolların tanıtımını yapan www.dangerousroads.org adlı site tarafından 2 yıl önce dünyanın en tehlikeli yolu olarak belirlenen Derebaşı Virajları, ayrıca Trabzon ve Bayburt’u da birbirine bağlıyor.

Yaklaşık 106 kilometrelik güzergahtaki Derebaşı Virajları’nın Bolivya’da ‘ölüm yolu’ olarak nitelendirilen yoldan yer yer daha tehlikeli olduğu belirtiliyor.

Trabzon’un Of ilçesinden başlayarak Bayburt’a kadar uzanan D915 yolunun Karaçam mevkisindeki bu vrajlarda 13 keskin viraj bulunması ile beraber, ayrıca tek seferde dönülmesi imkansız.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.