İşte Yapay Zeka Destekli Otonom Arabaları

Son güncelleme:

Nvidia, tüm dünyada görüntü işlemcileri konusunda pek çok firmanın da ötesine geçmeyi başardı. Son olarak Nvidia’nın otonom arabaları konusuna da merak saldığını görmeye başlıyoruz. Yaklaşık 2 milyar dolar harcama yapan firma, geçtiğimiz günlerde yapay zeka destekli otonom arabalarını tanıttı.

Nvidia’nin yapay zeka destekli otonom arabasını CES 2018’de geçtiğimiz günlerde tanıttığını gördük. Firmanın özellikle bu alanda uzmanlaşmış olması ve diğer firmalara da parmak ısırtması firmanın istediği yere geldiğini göstermekte. Kendi alanındaki diğer firmalarından 15 kat daha hızlı devre kartı ürettikleri de savunulan haberler içerisinde yer almakta. Firmanın ilerleyen günlerde çok daha kaliteli ürünler ortaya koyması bekleniyor. Üzerinde çalışılan özerk yapay zeka sistemlerinin uzunca bir süreye tekabül ettiğini ve teknolojinin 2 yıl ötesinde olduklarını da açıklayan firmanın, en son teknoloji olan Drive PX2’den de öteye geçtikleri çok net bir şekilde görülebilmekte.

Xavier ismi ile tanıtılan yeni sistem, Drive PX’den de çok öte bir sistem olmakta. Enerji konusunda da Drive PX’den 15 kat daha verimli olduğunu net bir şekilde görebilmekteyiz. Saniyede 320 trilyon işlem kapasitesine sahip olan Xavier, çağının da ötesinde bir özellik göstermekte. Bundan dolayı da Xavier üzerine yapılan çalışmaların başka firmalara otonom araçlar konusunda işlemci desteği olarak üretilmeye devam etmekte.

Yetkilinin yapmış olduğu açıklamaya göre de ilerleyen dönemlerde tüm bilgisayarların tek parçasının olacağını ve bu parçanın da kendi ürettikleri Drive AR olacağını söylediği bildirildi. Bizler de merakla bunu satın alıp kullanacak olan seri üretim araba firmasının markasını bekliyoruz. Gerçekten de firma yetkilisinin dediği gibi ilerleyen zamanlarda tek modelin yeni üretilmiş olan Drive AR olup olmadığını merakla bekleyeceğiz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.