İzlerken Göz Yaşınız Pıt! En Duygusal 10 Dram Filmi

Son güncelleme:

İzlerken göz yaşlarınıza hakim olamayacağınız, bittikten sonra bile sizi etkisi altına alacak gelmiş geçmiş en iyi duygusal 10 dram filmini sizler için derledik.

1-Not: Seni Seviyorum

Başrollerini Hilary Swank ve Gerard Butler’ in paylaştığı filmi izlerken gözyaşlarınıza hakim olamayacaksınız. Filmde çok mutlu olan bir çiftin yaşam hikayesinden bahsediliyor. Güzel kadının aldığı bir haberle tüm dünyası değişiyor ve hayatı alt üst oluyor. Eşini beynindeki tümör kötü huyludur ve bu hastalıktan kurtulma olasılığı yok denecek kadar azdır. Bu haberi öğrendikten sonra genç kadın eşinden daha güçsüz ve korkak bir duruma düşer. Pisikolojik olarak çok yıpranır. Eşini kaybettikten sonra birdaha toparlanamayacağını genç kadının eşi ve yakınları da bilmektedir. Bunun için hasta adam eşine öldükten sonra eline geçecegi ve belli aralıklarla bulacağı mektuplar yazmaya başlar. Kocasının mektuplarını doğum gününde alan genç kadın bu mektuplar sayesinde hayata yeniden bağlanır ve kendini tekrardan tanımak için bir fırsat elde etmiş olur.

2-Karda Yürüyenler (The Snow Walker)

Charles Martin Smith’ in yöntemenliğini yaptığı Karda Yürüyenler filmi Walk Well My Brother romanından esinlenilerek yapılmıştır. Film kanada’da yaşayan birinin taşimacılıkla uğraşan birinin tesadüfen yolu eskimo bölgesine düşmesiyle başlıyor. Bu bölgede hastalanmış bir kıza yardım etmesi ve hastaneye götürmesinin karşılığında bölge yerlilerinden bağzı şeyler alır. Ancak bu yolculuk sırasında eski uçak zorlu hava şartlarına dayanamaz ve düşer. Artık eskimo’ lu kız hem hastalıkla hemde ıssız doğada yaşam mücadelesi vermeye başlar.

3-Sen Dünyaya Gelmeden (Venuto Al Mondo)

Saraybosna’da tanışıp aşık olan çiftin hikayesini konu alıyor. Gemma ve Diego birbirlerine aşık olduktan sonra hayatları ilginç bir şekilde değişmiştir ancak savaşta Diego haytının kaybeder, sevgili Gemma ise başka bir ülkeye gitmek zorunda kalır. Savaş sona erdikten yıllar sonra Gemma ülkesine geri dönme kararı alır. Oğlunuda yanına alarak Saraybosnaya aşık olduğu adamın hayatını kaybettiği topraklara geri döner. Bu topraklar bıraktığından çok farklı bulan Gemma yeni hayatına alışmaya çalışırken bir yandan da sevgilisinden kalmış bir iz arar…

4-Yedi Yaşam (Seven Pounds)

Filmin başrolü, intihar ettiğini bildirmek için 911 arar ve tanrını dünyayı yaratışını ve bunu 7 gün içerisinde nasıl başardığını bu dünyayı yok etmenin için sadece 7 saniyesini aldığını anlatır. Ben thomas, geçmişte yaşadığı bir hatadan dolayı pişmanlık duymaktadır. Ben insanların hayatında ikinci bir şansı hak ettiklerini düşünür ve bunu yapabilecek gücünün olduğuna inanır. Günlerce düşünerek kusursuz bir plan yapar ve hayata geçirmek için harekete geçer. Ancak olaylar değişir, işler planladığı gibi gitmez. Bir şansa daha ihtiyacı olan aslında yardım etmesi gereken kişiye aşık olur ve olaylar şekil değiştirir.

4-Yeşil Yol 

Coffey’in hapishanede yaşadıklarını anlatan bir film. Oldukça iri olan Coffey’nin iki küçük kız çocuğunu öldürdüğü iddia edilmektedir. Bu sebeple idama mahküm bırakılmıştır. İri ve korkunç görünümünün tam tersine çok ince, kibar ve hassas olan Coffey’nin bazı olağanüstü yeteneklere sahiptir. Ayrıca bu cinayetle hiç bir ilgisi yoktur bu iri adamın. Hapishanenin baş gardiyanıyla aralarında farklı bir diyoloğ oluşan Coffey’ nin baş gardiyanı iyileştirmesiyle olaylar ilginç bir hal almaya başlar. Bu olağanüstü güçler sayesinde hastalıkları geçerek hayatına kaldığı yerden devam edebilmektedir. Bu olağan üstü iyileştirici gücü gördükten sonra da gardiyan suçsuz olduğuna inanmıştır. Coffey’in bu gücünün devam etmesi için gardiyan elinden geleni yapar.

5-Sevginin Adımları

Sevginin gücü, konuşma engeli olan bir kız çocuğuyla yolları tesadüfen kesişen bir adamın öyküsünü anlatıyor. 5 yaşındaki küçük kız çocuğu doğuştan konuşma engellidir. Küçük kızın konuşması için çok çabalayan annesi, Onu tedavi ettirebilmek için Hindistan’ a götürmeye karar verir. Bu yolculukta kızın yaşamı tamamıyla değişir. Tren yolculuğunda kuzuların yanına gitmek için küçük kız iner fakat trenin sesini duymadığından treni kaçırır. Hikaye tamda burada başlamıştır. Küçük kız bilmediği bir yerde yapayalnız kalmıştır. Küçuk kızın şansına Bajrangiyle karşılaşır. Bajrangi, Küçük kızın pakistanlı olduğunu öğrenir ve onu evine kavuşturmak için elinden geleni yapar. İkili kendini süprüzlerle dolu bir maceranın içerisinde bulur.

6-Anne 2014

İki kız kardeşin anne ve babası öldürüldüğü zaman çok küçüklerdi. 5 yıl boyunca ıssız ormanda yaşam mücadelesi verirler ve hiç kimse bunu nasıl başardıklarını anlayamaz. İki kız kardeşin amcaları kızları evlerine alır ve bakımını üstlenir. Ancak insandan uzak ve yalnız büyümüş çocukların eve ve insanlara alışması biraz zaman alacaktır. Kızların evden kaçmaları ve değişik hareketler yaptıklarını fark eden Annabel çocukların gece bir fısıltıyla konuştuklarını fark eder. Evde sadece fısıltılar yoktur. Aynı zamanda onlarla beraber dolaşan hayaletler de vardır…

7-Parazit 

Ay sonunu zor getiren ve bodrum katında yaşam mücadelesi veren bir ailenin bir anda hayatları değişiyor. Birbirinden bağımsız olduğunu söyleyen bu fakir aile aynı evde çalışmaya başlamışlardır. Ev sahiplerinin olanlardan haberi yoktur. Evlerinde çalıştıkları Park ailesi bir geziye çıktığı zaman bu fakir aile de evlerinden kocaman malikaneye taşınır ve sonra olaylar ardı ardına sıralanmaya başlar.

8-My Sister’s Keeper – Kız Kardeşimin Hikayesi

Anna genetik tedaviler sonucunda dünyaya gelmiş bir bireydir. Dünyaya getirilmekteki asıl amacı ablasının tedavisinde bir katkısı olmasıdır. Anna’nın böbreğini ablasında kullanmayı planlamaktadırlar. Anneleri küçük kızlarının tedavisi için meslegini yarıda bırakmıştır. Babaları ise mesleğini tam anlamıyla yapamamaktadır. Anna beklenmedik bir şekilde ailesini dava açar ve tıbbi haklarının sınırlanmasını talep eder. Bu yolda ilerierken abisi Anna hep yanında olarak yardımcı olur. Tesadüfen davaya bakan hakimin çocuğu bir kaza geçirmiştir. Yakın zamanda hayatını kaybetmiştir. Olaylar bir anda beklenmedik derecede değişir ve akıl almaz bir hal alır. Bu sırada hasta olan kızın hayatında hiç kimsenin beklemediği gelişmeler olur.

9-My Name Is Khan – Benim Adım Khan

Hasta olan Hindistanlı hasta bir adamın yaşam hikayesini konu alan bir film. Hatalığının adı Asperger’ dir. Bu hasta adam Amerika Birleşik Devletleri Başkanı ile konuşabilmek için oldukça uzun bir seyahate çıkacaktır. Hasta adam bunu başarabilmek için tüm ülkeyi baştan sona gezmeyi göze almıştır. Bu yolculuk sırasında çok fazla yıpratıcı olay yaşasa da yolundan dönmemeye kararlıdır. Filmin yönetmen koltuğunda Karan Johar oturmuştur. Flmin oyuncuları ise Shah Rukh Khan, Kajol ve Sheetal Menon bulunmaktadır.

10-Radio Flyer 

İki küçük çocuk babaları vefat ettikten sonra Kaliforniya’ ya taşınırlar. Anneleri Mary ile birlikte yaşamaya başlarlar. İki çocuğuyla dul kalan tekrardan evlenir. Evlendiği adam Mary’ e isminden farklı hitap eder ve iyi niyetli bir adam değildir. İki kardeşler anne ve ivey babasıyla olan yaşam tarzlarından pekde memnun değildir. Üvey babaları anneleri evde olmadığında bu küçük çocuklara şiddet uygular. İki çocuklu güzel kadın evlendiği adamın ne kadar kötü biri olduğunu anlayamaz. Evliliğine devam eder. Artık evdeki olanlara katlanamayan çocuklar bir uçak icat etmeye çalışır. Oyuncak arabaları ve radio flayer ‘ı güvenli hala getirmeye çalışır. Bu uçak sayesinde evden uzaklaşabilmenin hayalini kurarak.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.