İzlerken Gözleriniz Dönecek! Popüler 3 Boyutlu Filmler

En popüler 3 boyutlu filmler; Elbette ki mutlaka izlenmesi gereken birçok film bulunmakta. İzleyecek güzel bir film bulmak için bazen saatlerce kendimize ve modumuza uygun filmler araştırıyoruz. Film piyasasında birçok üç boyutlu film bulunuyor. Çoğunun üç boyutlu olduğunu bile farketmiyoruz! Hollywood’un muhteşem efektleri, filmleri izlerken bizleri büyülüyor. Üç boyutlu filmleri sevenler için en popüler üç boyutlu filmleri derledik!

Mutlaka İzlemeniz Gereken 3 Boyutlu Filmler

Üç boyutlu filmleri sevenler için en popüler üç boyutlu filmleri derledik!

1-) Aquaman (2018) | IMDb: 6,9

Aquaman

James Wan tarafından yönetilen film, Atlantis krallığı tahtının varisi olan Arthur Curry yani Aquaman’in kendisine kalan bu mirası korumaya çalışmasını ve beraberinde yaşanan birçok olayı bizlere anlatan fantastik bir filmdir.

2-)Gravity (Yer Çekimi) (2013) | IMDb: 7,7

Gravity (Yer çekimi)

Başrolünde George Clooney ve Sandra Bullock’un yer aldığı Yer çekimi filmi bir zamanlar çok konuşulmuştu! Film, iki astronotun uzay mekiğine bir cismin çarpmasıyla uzay mekiğinin dağılması üzerine astronotların yerçekimsiz ortamda, karanlıkta sürüklendikleri ve dünya ile hiçbir iletişimleri olmayışı ile hayatta kalabilmeye çalışmalarını konu edinmiştir. Filmin 3D gösterimi de mevcuttur. Ayrıca filmin yönetmenliğini Y Tu Mamá También, Son Umut, Harry Potter ve Azkaban Tutsağı gibi filmlerin yönetmeni olan Meksikalı sinemacı Alfonso Cuarón yapmıştır.

3-) Avatar (2009) | IMDb: 7,8

Avatar

Avatar filminin yönetmenliğini Titanik, Yaratık 2, Terminatör filmlerinin yönetmeni olan James Cameron yapmıştır. Film 3D teknikleri ile çekilmiştir.

4-) How To Train Your Dragon (Ejderhanı Nasıl Eğitirsin) (2010) IMDb: 8,1

How To Train Your Dragon ( Ejderhanı Nasıl Eğitirsin)

Yönetmenliğini Chris Sanders ve Dean DeBlois’in yaptığı Ejderhanı Nasıl Eğitirsin filmi, aynı isimli kitabından 2010 yılında DreamWorks Animation tarafından uyarlanmıştır. 2010 yılının en iyi 3D animasyon fantastik filmidir. Film, ejderha öldürmeyi reddeden, insanlar ve ejderhaların dost olabileceğini savunan Hicks ve onun eğittiği ejderhası Toohtless (dişsiz)’ın maceralarını anlatmaktadır.

5-) Gizemli Ada’ya Yolculuk (2012) | IMDb: 5,8

Gizemli Daya Yolculuk

Yönetmenliğini Brad Peyton’ın yaptığı 2012 yılında 3D olarak vizyona giren Amerikan bilimkurgu-komedi filmidir. Dünyanın Merkezine Yolculuk filminin devamı niteliğindedir. Başrollerini Dwayne Johnson, Vanessa Hudgens, Josh Hutcherson paylaşmaktadır. Filmde, Sean Anderson’ın okyanus ortasında gizemli bir adadan şifreli bir sinyal almasıyla üvey babası Hank ile birlikte ipuçlarının peşinden giderler. Yolculuklarına helikopter pilotu Gabato ve onun kızı Kailani de katılır. Ve gizemli adaya yolculuk başlar.

6-) Up (Yukarı Bak) (2009) | IMDb: 8,5

Up (Yukarı Bak)

Yönetmenliğini Pete Docter’in yaptığı, Yukarı Bak filmi, yayınlandığı tarihten günümüze kadar izleyenlerin hafızasından silinmedi. İzleyenleri her seferinde hüzünlendiren Yukarı Bak filmi 3 boyutlu komedi-drama macera türlerindeki en iyi animasyon filmlerinden biridir. Filmde, Ellie ile Carl çiftinin çocukluk yıllarından evlenip birlikte yaşlandıkları hayat hikayeleri anlatılmaktadır.

7-) Toy Story 3 ( Oyuncak Hikayesi 3) (2010) | IMDb: 8,2

Toy Story 3 (Oyuncak Hikayesi 3)

Oyuncak Hikâyesi film serisinin 3.filmi , 2010 yılı ABD yapımı 3D animasyon komedi-drama, macera filmidir. Filmde, Andy üniversiteye gitmek için evden ayrılacaktır ve artık oynamadığı oyuncaklarını tavan arasına koyar. Çöpe atılacağını düşünen oyuncaklar endişe içinde kaçmaya başlayacaklardır.

8) The Smurfs (Şirinler) (2011) | IMDb: 5,4

The Smurf (Şirinler)

Şirinlerin 2011 yılında çıkan filmleri 3D seçeneği ile yayınlandı. Yönetmenliğini Raja Gosnell yapmıştır. Filmde, Gargamel, Mavi Ay kutlamaları sırasında Şirinler köyüne saldırır ve Şirinleri şelaledeki gizli bir geçide doğru kovalar. Ardından şirinler büyülü geçitten geçer ve kendilerini bir anda 2011 New York’unda, Central Parkta bulurlar.

9-) Karanlıklar Ülkesi: Uyanış (2012) | IMDb: 8,9

Karanlıklar Ülkesi: Uyanış

Karanlıklar Ülkesi: Uyanış 2012 yılında yönetmenliğini Måns Mårlind ve Björn Stein’in yaptığı üç boyutlu aksiyon ve korku filmidir. Karanlıklar Ülkesi film serisinin Karanlıklar Ülkesi: Uyanış ve Karanlıklar Ülkesi: Kan Savaşları filmleri 3D olarak yayınlanmıştır. Film serisinin bu filminde baş karakter Selene hapisten kurtulur ve kendisini bambaşka bir dünyada bulur.

10-)Alice in Wonderland (Alis Harikalar Diyarında) (2010) | IMDb: 6,4

Alice in Wonderland (Alis Harikalar Diyarında)

Tim Burton’ın yönettiği Alis Harikalar Diyarında, ABD yapımı üç boyutlu bir fantastik-macera filmidir. Filmin oyuncu kadorsunda Johnny Depp, Anne Hathaway ve Helena Bonham Carter yer almaktadır. Film aynı isimli kitaptan esinlenerek yapılmıştır.

Bu filmler dışında, Çılgın Hırsız, Yenilmezler, Rio, Buz Devri 3, Thor, Hugo, Lego Filmi, Shrek 4, Neşeli Ayaklar 2, Son Durak 4, Sevgililer Günü Katliamı, Arabalar 2, Ölümsüzler, Madagaskar 3, Cesur, Godzilla, Teksas Katliamı, Pirana, Resident Evil 5, Labirent, Katil Köpek Balığı gibi filmlerinde üç boyutlu izleme seçeneği bulunmaktadır.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.