Komedi dizileri, koşturmacalı hayatımıza ilaç gibi geliyor! Üstelik bizi “nerede kalmıştık” derdinden de kurtarıyor. Üstelik kafa dağıtmanın da en iyi yollarından biri.

Bizde sizin için izlerken keyifle gülebileceğiniz 10 komedi dizisini derledik.

Schitt’s Creek

Schitt’s Creek, bir anda tüm varlıklarını kaybeden zengin bir ailenin hayatına odaklanıyor. Rose ailesi bir gün her şeylerini kaybederler ve ellerinde tek kalan şey ise Schitt’s Creek adındaki bir kasabadır. Hayatlarına burada sıfırdan başlamak zorunda kalan aile, yeniden eski hayatkarına kavuşabilmek için kasabayı cazibeli bir hale getirmeye çalışır.

Miracle Workers

Düşük seviyede bir melek olan Craig, tüm dünyada dua edenlerden sorumludur. Onun patronu olan tanrı ise pratikte çalışmaz daha çok hobilerine zaman ayırır. Dünyayı yıkımdan kurtarmaya çalışan Craig’in macerası da bizi oldukça güldüreceğe benziyor!

One Day at a Time

One Day at a Time bir dönem orduda çalışan bir annenin; vizyonu geniş bir genç kızı, ortanca oğlu ve Küba kökenli annesiyle yaşamaya çalışmasını konu alan bir sitcom dizisi.

BoJack Horseman

BoJack Horseman, 90’lı yılların en ünlü televizyon yüzlerinden biri olan BoJack’in hayatını takip ediyor.

Kim’s Convenience

Bir bakkal işleten Koreli-Kanadalı bir aile hakkında, bu sitcom kalbinizi ısıtacak!

Brooklyn 99

New York City’de bir grup dedektifin çevresinde geçen dizi, aktüel kamera yöntemi ile çekiliyor. 8 sezondan oluşan televizyon sitcomu sizi oldukça güldürecek!

The Office

Dokuz sezon yayınlanan, Emmy ve Altın Küre ödüllerine sahip The Office’in başrolünde Steve Carell var. Bir kağıt şirketinin şubesinde müdür olan Michael Scott, çalışanlarıyla, patron-çalışan ilişkisi yerine arkadaş olmak istemektedir. Bunun için de kimsenin gülmediği espriler, tuhaf şakalar yapar.

Parks and Recreation

Bir kasabanın Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde çalışan insanlar etrafında gelişen dizideki herkes, The Office’te de olduğu gibi ortada çekim yapan kameranın varlığından haberdar. Huysuz müdür Ron da dizinin en eğlenceli karakterlerinden biri.

Photo from the episode “New Slogan”

Derry Girls

1990’ların başında Kuzey İrlanda’da kurulan Derry Girls , son yıllarda piyasaya sürülecek en komik şov. Hem sizi dünyanın karmaşasından uzaklaştıracak hem de onun arasında neşe bulmanın uygun olduğunu hatırlatacaktır.

Fleabag

The Fleabag, İngiliz komedileri kadar İngiliz drama dizilerinin de son derece başarılı olduğunu gösteren bir yapım. Tek sezon ve sadece 6 bölümlük bu diziyi bir çırpıda bitirebilirsiniz. En yakın arkadaşı intihar eden Fleabag’in Londra’da hayata tutunma çabalarını izlerken kendinizi yakın arkadaşınızın sırlarını öğreniyormuş gibi hissediyorsunuz. Çünkü Fleabag tüm samimiyetiyle izleyiciyle de konuşuyor. Komedi izlediğinizi düşünürken kendinizi bir anda ağlamak üzereyken bulabilirsiniz.

40080cookie-checkİzlerken Keyifleneceğiniz En İyi 10 Komedi Dizisi!