İzleyiciyi Ekrana Kitleyecek Dizi: Alev Alev

Kadrosunda Demet Evgar, Dilan Çiçek Deniz, Zuhal Olcay, Hazar Ergüçlü, Cem Bender ve Berkay Ateş gibi birçok ismin yer aldığı Alev Alev dizisi izleyicilerle buluşuyor. Alev Alev’in senaryosunu Burcu Görgün Toptaş kaleme alıyor.

Alev Alev dizisi izleyicilerle buluşuyor.

ALEV ALEV DİZİSİNİN KONUSU

Büyük aşkla evlenerek düştüğü şiddet dolu kâbustan küçük kızıyla birlikte kurtulmaya çalışan Cemre karakteri izleyiciyi ekrana bağlıyor. Güzel ve ayrıcalıklı yaşamında gerçeğin yakıcı yüzüyle hiç karşılaşmamış Rüya karakteri ile fedakâr dünyasında kendi için makul bir mutluluk yakalamaya çalışırken varlığıyla özdeş güzelliğini, kimliğini yitirmenin eşiğindeki Çiçek karakteri bizlerle buluşuyor.

Alev Alev’in senaryosunu Burcu Görgün Toptaş kaleme alıyor.

Karakterleri ve hikâyeleri birbirinden çok farklı olan bu üç kadının kaderleri bir sarnıçta çıkan yangında kesişir. Bu yaşanan alevlerin ardından hiçbir şey artık eskisi gibi olmayacaktır. Sil baştan giriştikleri mücadelede yolları gerçek aşka ve iyi kötü tüm yanlarıyla gerçek yaşama düşer. Dışarıdan örnek insan olarak görünen varlıklı, karizmatik, imtiyazlı Çelebi’nin yok edici, kötücül soluğu hepsinin ensesindedir.

Kadrosunda Demet Evgar, Dilan Çiçek Deniz, Zuhal Olcay, Hazar Ergüçlü, Cem Bender ve Berkay Ateş gibi birçok isim yer alıyor.

Dizinin Oyuncuları ve Dizideki İsimleri

Alev Alev, Ay Yapım imzalı, yönetmeliğini Ahmet Katıksız’ın yaptığı, Burcu Görgün Toptaş tarafından senaryosu kaleme alınan, Show TV’de başlayacak olan Türk yapımı televizyon dizisidir. Dizi oyuncuları aşağıdaki gibidir:

 • Demet Evgar, Cemre
 • Hazar Ergüçlü, Çiçek
 • Dilan Çiçek Deniz, Rüya
 • Cem Bender, Çelebi
 • Berkay Ateş, Ozan
 • Cihangir Ceyhan, Ömer
 • Berker Güven, İskender
 • Zuhal Olcay, Tomris
 • Toprak Can Adıgüzel, Ali
 • Fatih Çetintaş, Taner
Ay Yapım yayınları birçok ülkede yayınlanmaktadır.

Ay Yapıma Genel Bakış

Ay Yapım, 2005 yılında Kerem Çatay tarafından kurulan medya yapım şirketidir. Ay Yapım, dünyada 20 ülkede ortağı bulunan “Sparks Network”ün bir dönem Türkiye ortağıydı. Türkiye’nin en büyük yapım şirketlerinden biri olan Ay Yapım’ın, merkezi İstanbul/Türkiye’de bulunmaktadır. Ayrıca yapımları, farklı ülke televizyonlarında da yayınlanmaktadır.

Ay Yapım, 2005 yılında Kerem Çatay tarafından kurulan medya yapım şirketidir.

Ay Yapım Ödülleri

 • Tuba Büyüküstün (20 dakika) 2014, Uluslararası Emmy Ödülleri, En iyi Yabancı Kadın Oyuncu 2014 (Best Actress) -Finallere ulaştı-
 • Engin Akyürek (Kara Para Aşk) 2015, Uluslararası Emmy Ödülleri, En iyi Yabancı Erkek Oyuncu 2015 (Best Actor) -Finallere ulaştı-
 • Kara Sevda (dizi) 2017, Uluslararası Emmy Ödülleri, En iyi Yabancı Dizi 2017 (Best Telenovela) –Kazandı
Demet Evgar, 19 Mayıs 1980 doğumludur.

Başarılı Oyuncu Demet Evgar

Manisa doğumlu Demet Evgar, oyunculuğa 17 yaşında Manisa’da amatör bir topluluk olan Afsem Tiyatrosu’nda başladı. Sahneye ilk kez Ray Cooney “Kaç Baba Kaç (It runs in the family)” başlıklı oyunuyla çıktı. Evgar, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarının tiyatro bölümünden mezun oldu. Konservatuvar eğitimi sırasında arkadaşlarıyla “Tiyatro Kılçık” adında bir topluluk kurdu. Oyuncu, bu toplulukta oyuncu ve oyun yazarı olarak çalıştı. Kenter Tiyatrosu’nda “Aşk Çemberi” adlı oyunda ve “Tiyatro Kılçık”ta ve “Ayşegül Hindistan’da” adlı birçok oyunda rol aldı. 2009 senesinde Kent Oyuncuları tiyatrosunda Mehmet Birkiye yönetmenliğinde sahnelenen Cimri oyununda “Elise” karakterine can verdi. Bu rol ile 2010 yılında düzenlenen 8. Tiyatro Ödülleri ödül töreninde “Yılın Kadın Oyuncusu” ödülüne layık görüldü.

Evgar, 2010 yılında Yahşi Batı filminde Cem Yılmaz ve Ozan Güven ile başrolleri paylaşmıştır.

Demet Evgar’ın Televizyon ve Sinema Kariyeri

Aslı ile Kerem, Bütün Çocuklarım ve Emret Komutanım adlı televizyon dizilerinin yanı sıra Banyo ve Beyza’nın Kadınları isimli sinema filmlerinde Demet Evgar oynamıştır. 2007’de, Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda sahnelenen “Rock Müzikalleri”nde rol aldı. 2009’da Mahsun Kırmızıgül’ün Güneşi Gördüm filminde “Havar” karakterini canlandırdı. 2010 yılında ise Yahşi Batı filminde Cem Yılmaz ve Ozan Güven ile başrolleri paylaştı. Hemen ardından Vay Arkadaş filminde Mete Horozoğlu, Ali Atay ve Fırat Tanış ile birlikte oynadı.

Oyuncu, Aslı ile Kerem, Bütün Çocuklarım ve Emret Komutanım adlı televizyon dizilerinin yanı sıra Banyo ve Beyza’nın Kadınları isimli sinema filmlerinde oynamıştır.

İlk olarak Türkmax’te yayınlanan, ardından Star TV’ye geçen 1 Erkek, 1 Kadın adlı televizyon dizisinde “Zeynep Yıldırım” karakterini canlandırdı. Özgü Namal’ın jüriliğini yaptığı Yetenek Sizsiniz Türkiye programına Özgü Namal’ın yerinde kısa süreliğine bulundu. 2015 yılında Türk Sinemasının 100 yıllık geçmişini taçlandırmak ve kutlamak maksadıyla Beyoğlu Belediyesi Başkanlığı ve TÜRSAK Vakfı işbirliğinde T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Başbakanlık Tanıtma Fonunun destekleri ile düzenlenen “Türk Sinemasının 100. Yılında En İyi İlk Onları” projesi kapsamında Türk sinema tarihinin en iyi 10 kadın komedi oyuncusundan biri olarak seçilmiştir. 2017 yılında Engin Günaydın ile başrollerini paylaştığı Aile Arasında filmi 5,3 milyon seyirci tarafından izlenmiş ve Türkiye’de bilet satış kayıtlarının tutulmaya başlandığı 1989 yılından sonraki dönemde en çok izlenen 10 sinema filmi arasına girmiştir. 2018 yapımı TV dizisi Avlu ile tüm dikkatleri yeniden üzerine çeken Demet Evgar, Ceren Moray, Kenan Ece, Şebnem Dönmez, Teoman Kumbaracıbaşı gibi isimlerle başrolde oynamıştır.

Hazar Ergüçlü, 1 Ocak 1992 doğumludur.

Hazar Ergüçlü Kimdir?

Lefkoşa Türk Belediyesi’nde gençlere yönelik tiyatro çalışmaları yapan Hazar Ergüçlü, Derviş Zaim’in yönettiği Gölgeler ve Suretler adlı sinema filmiyle profesyonel oyunculuğa adım attı. 7 Eylül 2011 tarihinden itibaren ise Kuzey Güney adlı dizide canlandırdığı Simay Canay karakteri ile televizyonda görünmeye başladı. Medcezir dizisinde Eylül adlı karakteri canlandırdı. Daha sonra Analar ve Anneler dizisinde Kader adlı karakteri canlandırdı. Haziran 2016’da Star TV’de başlayan Yüksek Sosyete dizisinde Cansu Koran karakterini canlandırdı. Kasım 2017’de başlayan Hayat Sırları adlı dizide Seher Kuzgun karakterini canlandırdı. İlk sezonu Aralık 2018’de yayımlanan Netflix yapımı Hakan: Muhafız dizinin ilk dört sezonunda Zeynep karakterini canlandırdı.

Ergüçlü, eğitimini Haliç Üniversitesi’nde tamamlamıştır.

Hazar Ergüçlü’nün Aldığı Ödüller

 • 18. Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali / En İyi Kadın Oyuncu Ödülü
 • 56. Altın Portakal Film Festivali / En İyi Kadın Oyuncu Ödülü
 • 24. Altın Objektif Ödülleri / Yılın Dijital Platform Dizisi Kadın Oyuncusu
Dilan Çiçek, 28 Şubat 1995 doğumludur.

Dilan Çiçek Deniz Kimdir?

Çiçek, 1995 yılında Sivas’ta doğmuştur. Babasının adı Orhan Deniz, annesinin adı Hale Temizyürek’dir. Lisedeyken üç sene boyunca tiyatro eğitimi aldı. 17 yaşında iken liseler arası tiyatro yarışmasına katılıp oyunculuk ödülü aldı. Dilan Çiçek, Ege Üniversitesinde Turizm Rehberliği okurken asıl istediği bölümün karşılaştırmalı edebiyat olduğuna karar vererek sınavlara tekrar girip karşılaştırmalı edebiyat bölümüne geçiş yapmıştır. Oyuncu, 15 yaşında “Güneşi Annem Sanırdım” adında şiir kitabı çıkarmıştır.

Dilan Çiçek, 17 yaşında iken liseler arası tiyatro yarışmasına katılıp oyunculuk ödülü almıştır.

Ayrıca modellik de yapan Dilan Çiçek Deniz, 2014 yılında Elidor Miss Turkey güzellik yarışmasına katılmış ve ikinci olmuştur. 2015 yılında Miami’de düzenlenen Kâinat Güzellik Yarışması’nda Türkiye’yi temsil etmiştir.

Çiçek’in ilk rolü 2015’te Star TV’de yayınlanan “Tatlı Küçük Yalancılar” dizisindeki “Ebru” karakteridir. Dizide Bensu Soral, Şükrü Özyıldız, Alperen Duymaz, Büşra Develi, Burak Deniz ile birlikte oynamıştır

Dilan Çiçek, Ege Üniversitesinde Turizm Rehberliği okurken asıl istediği bölümün karşılaştırmalı edebiyat olduğuna karar vererek sınavlara tekrar girip karşılaştırmalı edebiyat bölümüne geçiş yapmıştır.

2015 yılında yayınlanan “Güneşin Kızları” dizisine dâhil oldu. Dizinin başrollerinde Evrim Alasya, Emre Kınay, Hande Erçel, Burcu Özberk, Berk Atan ve Tolga Sarıtaş’ın yer aldığı, yapımcılığını Süreç Film’in üstlendiği ”Güneşin Kızları” dizisinde “Elif” karakterine hayat verdi.

Çiçek, Ağustos 2016’da başlayıp Haziran 2017’de final yapan “Bodrum Masalı” adlı dizide başrol oynadı. Dizinin diğer başrollerinde ise Timuçin Esen, Şevval Sam, Murat Aygen, Alperen Duymaz ve Hilmi Cem İntepe paylaşmaktadır. Show TV’de yayımlanan Çukur adlı dizide Aras Bulut İynemli ile 2. sezon boyunca başrolü paylaşmıștır. 2016 yılında Pantene Altın Kelebek’te “yıldızı parlayan ödül”üne layık görülmüştür

Berkay Ateş, 19 Şubat 1987 doğumludur.

Berkay Ateş Kimdir?

Berkay Ateş, Abluka filminde Ahmet karakteriyle 22. Altın Koza Film Festivalinde Umut Veren Genç Erkek Oyuncu ödülünü kazanmıştır. Çeşitli tiyatro oyunlarında boy gösterdikten sonra sinemaya yönelmiş ve Yarım Kalan Mucize filminde İsyancı, Abluka filminde Ahmet; televizyonda ise Anne dizisinde Cengiz’i, İstanbul Sokakları dizisinde Saltuk karakterine can vermiştir. Berkay Ateş, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümü mezunudur.

Zuhal Olcay, 10 Ağustos 1957 doğumludur.

Zuhal Olcay Kimdir?

Zuhal Olcay,  çocukluğunu Üsküdar’da geçirmiştir. İlkokulu Halil Rüştü İlkokulu’nda ardından Üsküdar Kız Lisesi’nde okudu. Yapılan bir röportajında, “Ailenin tek çocuğu olduğum için kardeşi olan yaşıtlarımı çok kıskanırdım. Tek olmak ailede tüm sevgileri kazanma adına avantajdır ama paylaşma olayı olmadığı için de dezavantajdır. Benim için sıkıntılı bir mutluluktu tek çocuk olmak. Bunun dışında orta halli ama sıcak bir aile içinde büyüdüm.” demiştir. Olcay’ın büyük teyzesi konservatuvarda piyano öğretmeniydi. Diğer iki teyzesinden biri de devlet tiyatrosu sanatçısıydı. Konservatuvarda piyano öğretmeni olan teyzesinin teşviki ile Ankara’ya giderek tiyatro eğitimine başladı.

Zuhal Olcay, 1989’da Sahte Cennete Veda adlı filmdeki rolüyle Almanya’da Altın Film Şeridi En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazanmıştır.

Olcay, 1976’da Ankara Devlet Konservatuvarı yüksek bölümünü bitirdi. Aynı yıl sınıf arkadaşı Selçuk Yöntem ile evlendi. Bir sene Londra’da eğitim gördü. Olcay daha sonra İzmir’e yerleşti ve İzmir Devlet Tiyatrosu’nda oyunculuğa başladı.

1983’ten itibaren çeşitli televizyon yapımlarında rol aldı; ilk televizyon filmi olan Sönmüş Ocak‘tan sonra Parmak Damgası adlı yapım ile tanındı. Film festivallerinde aldığı ödüller ününü arttırdı.

Zuhal Olcay, 1990’da Haluk Bilginer ile birlikte Tiyatro Stüdyosu adlı özel tiyatronun kurucuları arasında yer almıştır.

Sinema oyunculuğu ile birlikte tiyatro oyunculuğunu da sürdüren Zuhal Olcay; 1986’da Mart’daki Nina rolüyle Avni Dilligil Tiyatro Ödülü’nü, 1988’de Balkon’daki İrma rolüyle Ankara Sanat Ödülü’nü kazandı. 1989’da Evita adlı müzikalde Evita’yı oynadı. Bu müzikaldeki başarısı üzerine şarkıcılık kariyeri başladı. Dünden Sonra, Yarından Önce adlı filmde şarkıları seslendiren Zuhal Olcay, daha sonra Onno Tunç’un bestesi olan parçayı bir albümde seslendirdi.

Olcay, 1989’da Sahte Cennete Veda adlı filmdeki rolüyle Almanya’da Altın Film Şeridi En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazanarak uluslararası bir başarı elde etmiş oldu.

Zuhal Olcay; 1986’da Mart’daki Nina rolüyle Avni Dilligil Tiyatro Ödülü’nü, 1988’de Balkon’daki İrma rolüyle Ankara Sanat Ödülü’nü kazanmıştır.

Zuhal Olcay, 1990’da Haluk Bilginer ile birlikte Tiyatro Stüdyosu adlı özel tiyatronun kurucuları arasında yer aldı ve bu tiyatroda Aldatma, Kan kardeşler, Histeri ve Balkon gibi oyunlarda başrol üstlendi.

1990’da senaryosunu Orhan Pamuk’un (Kara Kitap adlı kendi romanından) yazdığı, Ömer Kavur’un yönettiği, Antalya Altın Portakal Festivali’nde En İyi Film Ödülü’nü ve Uluslararası İstanbul Film Festivali En iyi yerli film ödülü’nü alan Gizli Yüz’de oynadı.

Alev Alev, Ay Yapım imzalı, yönetmeliğini Ahmet Katıksız’ın yaptığı bir dizidir.

Alev Alev 1. Bölüm

Alev Alev 2. Bölüm

Alev Alev 3. Bölüm

Alev Alev 4. Bölüm

Alev Alev 5. Bölüm

Alev Alev 6. Bölüm

Alev Alev 7. Bölüm

Alev Alev 8. Bölüm

Alev Alev 9. Bölüm

Alev Alev 10. Bölüm

Alev Alev 11. Bölüm

Alev Alev 12. Bölüm

Alev Alev 13. Bölüm

Alev Alev 14. Bölüm

Alev Alev 15. Bölüm

Alev Alev 16. Bölüm

Alev Alev 17. Bölüm

Alev Alev 18. Bölüm

Alev Alev 19. Bölüm

Alev Alev 20. Bölüm

Alev Alev 21. Bölüm

Alev Alev 22. Bölüm

Alev Alev 23. Bölüm

Alev Alev 24. Bölüm

Alev Alev 25. Bölüm

Alev Alev 26. Bölüm

Alev Alev 27. Bölüm

Alev Alev 28. Bölüm

Alev Alev 29. Bölüm

Alev Alev 30. Bölüm

Alev Alev 31. Bölüm

Alev Alev 32. Bölüm

Alev Alev 33. Bölüm

Alev Alev 34. Bölüm

Alev Alev 35. Bölüm

Alev Alev 36. Bölüm

Alev Alev 37. Bölüm

Alev Alev 38. Bölüm

Alev Alev 39. Bölüm

Alev Alev 40. Bölüm

Alev Alev 41. Bölüm

Alev Alev 42. Bölüm

Alev Alev 43. Bölüm

Alev Alev 44. Bölüm

Alev Alev 45. Bölüm

Alev Alev 46. Bölüm

Alev Alev 47. Bölüm

Alev Alev 48. Bölüm

Alev Alev 49. Bölüm

Alev Alev 50. Bölüm

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.