Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün kabir ziyareti gerçekleştirdi. Erdoğan; anne ve babasını ve 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit olan Erol Olçok ve onunla beraber şehit olan oğlu Abdullah Tayyip Olçok’un mezarlarını da ziyaret etti.

 

Recep Tayyip Erdoğan Kabir Ziyareti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, öğlen saatlerinde Tarabya’da bulunan Cumhurbaşkanlığı Köşkü’nden çıkarak Karacaahmet Mezarlığı’na ziyarete gitti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın annesi Tenzile, babası Ahmet Erdoğan’ın mezarını ziyaret ettiği görüldü.

Erdoğan aynı mezarlıkta bulunan 15 Temmuz darbe girişimi sırasında oğlu Abdullah Tayyip ile birlikte şehit olan Erol Olçok’un kabrinde de dua etmeyi ihmal etmedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişiminde hayatını kaybeden arkadaşı Erol Olçok ve oğlu Abdullah Tayyip Olçok’un cenaze töreninde konuşurken gözyaşlarına hakim olamamıştı.

Recep Tayyip Erdoğan Kabir Ziyareti

Erol Olçok Kimdir?

”Cumhurbaşkanı Erdoğan ile 1993 İstanbul İl Başkanlığı döneminden bu yana birlikte çalıştı. AK Parti kurulmasında büyük etkileri olan Olçok partinin ismini, logosunu, sloganlarını buldu ve partinin kurumsal kimlik çalışmalarını hazırladı. 2002’de AK Parti’nin Genel Seçim Kampanyası’nı yönetti. Olçok’un 2007’de “Durmak Yok Yola Devam”, 2011’de “Aynı Yoldan Geçmişiz Biz”, 2014’de “Bayrak”, 2015’de Cumhurbaşkanlığı “Fors” filmi çalışmalarını yaptı.

15 Temmuz gecesi Erol Olçok, darbeyi önlemek için meydanlara indi ve oğlu Abdullah Tayyip ile şehit oldu.”